GoodHairDay - Nowe forum o pielęgnacji włosów

Wspólne akcje forumowe => Akcje pielęgnacyjne i charytatywne => Wątek zaczęty przez: Karlotta w Marzec 10, 2015, 16:08

Tytuł: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Karlotta w Marzec 10, 2015, 16:08
(http://i58.tinypic.com/2eocuqf.jpg)

Fanpage Fundacji (https://www.facebook.com/FundacjaRaknRoll?fref=ts)
Strona internetowa Fundacji (http://www.raknroll.pl/)

Wymagania

1. Włosy nie powinny być bardzo zniszczone (cokolwiek to znaczy...).
2. Włosy mogą być farbowane, ale włosy rozjaśniane ze względu na punkt powyższy raczej odpadają.
3. Minimalna długość, którą można przekazać, to 25 cm.

Jak się przygotować?

1. Przede wszystkim  poważnie przemyśleć sprawę obcięcia włosów. Minimalne 25 cm to dużo, więc lepiej nie żałować swojej decyzji.
2. Myjemy włosy szamponem z silnym detergentem (najlepiej SLS/SLES) i bez silikonów.
3. Nie nakładamy po myciu żadnej odżywki d/s, odżywki b/s, maski, jedwabiu czy serum na końcówki.
4. Obcinamy. :)

Jak oddać włosy?

Jest kilka opcji.

1. Salon współpracujący z Fundacją.
Pracownicy w tych salonach znają wymagania i sposób obcięcia włosów oraz najczęściej same wysyłają włosy do Fundacji.  Zanim siądziemy na fotel w salonie, należy podpisać przygotowane przez Fundację oświadczenie (https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fraknroll.pl%2Fpublic%2Fupload%2Fdata%2F09%2F996_715_oswiadcznie_o_oddaniu_wlosow.doc&ei=Zqz4VPjNAYnJOaiugfgC&usg=AFQjCNH7JIOQzskPRijbVimA5gFP2MkFRA&sig2=6iPFkayBi2cxcZNjcb3KEg&bvm=bv.87519884,d.ZWU) (link z plikiem do pobrania). Obcięcie włosów jest bardzo często bezpłatne, ale lepiej się upewnić.

Lista współpracujących salonów (https://drive.google.com/file/d/0B2vEUppLNJRNQ1dzUHJycjA0a1U/view)

Nasze forumowiczki korzystały z następujących salonów:
Kraków Salon Maniewski (http://maniewski.pl/) Rynek Główny 13
Poznań Salon Bibiuti (http://www.bibiuti.pl/) pl. Wiosny Ludów – Martalenę obsługiwała pani Jagoda
Rybnik Studio Fryzur Sonia Kot (https://www.facebook.com/studiofryzursoniakot) ul. Śląska 4

2. Dowolny salon fryzjerski.
Możemy udać się też do salonu, który nie współpracuje z Fundacją. Kwestia zapłaty za usługę będzie zależna od salonu, ale myślę, że niektórzy zgodzą się zrobić to bezpłatnie. Koniecznie trzeba poinformować fryzjera jak należy obciąć włosy.

Sposób postępowania:
- Włosy dzielimy na kilka pasm, a każde z nich pleciemy w warkocz i wiążemy gumkami recepturkami w kilku miejscach.
- Warkocze ucinamy ok. 2 cm powyżej gumki. Dopiero po obcięciu wszystkich warkoczy włosy na głowie możemy wyrównać i nadać im kształt. Obciętych warkoczy nie wyrównujemy.
- Pod gumki u nasady warkoczy wkładamy karteczkę z napisem „nasada”.
- Suche warkocze zawijamy w papier i wysyłamy na adres Fundacji z dołączonym oświadczeniem (https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fraknroll.pl%2Fpublic%2Fupload%2Fdata%2F09%2F996_715_oswiadcznie_o_oddaniu_wlosow.doc&ei=Zqz4VPjNAYnJOaiugfgC&usg=AFQjCNH7JIOQzskPRijbVimA5gFP2MkFRA&sig2=6iPFkayBi2cxcZNjcb3KEg&bvm=bv.87519884,d.ZWU) (link z plikiem do pobrania).

Adres Fundacji Rak’n’Roll
ul. Bagatela 10/17
00-585 Warszawa
z dopiskiem „Akcja DAJ WŁOS”

3. W domu.
Jeżeli mamy dobre ostre nożyczki i minimalne zdolności manualne to możemy zająć się tym sami. Sposób postępowania jest taki sam jak opisany powyżej.

Korzyści płynące z oddania włosów

1. Ogromna satysfakcja, że tak mały gest może sprawić komuś radość.
2. Otrzymanie podziękowania od Fundacji.
3. Odświeżenie fryzury. ;)

(http://i59.tinypic.com/i3w77n.jpg)(http://i60.tinypic.com/2a5mctz.jpg)

Kilka słów od każdej z nas

Martalena (http://www.goodhairday.pl/forum/profile/martalena/)

Cytuj
Nie mogę oddawać krwi, nie mogę być też dawcą szpiku. Chociaż tyle chciałam zrobić ;) Oddanie włosów chodziło mi to po głowie już kilka lat, w sumie od kiedy tylko zaczęłam się interesować pielęgnacją i gdy dowiedziałam się o akcji ‘Daj włos!’ to postanowiłam, że kiedyś oddam. No i w sierpniu zeszłego roku nadszedł ten czas, włosy były już odpowiedniej długości, a ja potrzebowałam jakiejś zmiany - dostałam impuls i zadzwoniłam do fryzjera, kilka dni później wizyta i cięcie. Wyszłam z salonu niemal podskakując, tak mi było lekko z włosami krótszymi o połowę :D ani chwili nie żałowałam swojej decyzji, z krótszymi włosami czuję się bardziej kobieco. Teraz chyba znów zapuszczam włosy, tak żeby sprawdzić jak to jest mieć taflę za talię ;) ale prawdopodobnie znów je oddam, jak zapuszczę do odpowiedniej długości. :D

Z czerwca i w dniu wizyty w sierpniu:
(http://oi61.tinypic.com/ztxf75.jpg)(http://oi57.tinypic.com/234j5t.jpg)

Po wizycie:
(http://oi60.tinypic.com/167le1w.jpg)(http://oi59.tinypic.com/1scwlf.jpg)

Karlotta (http://www.goodhairday.pl/forum/profile/Karlotta/)

Cytuj
Pomysł na oddanie włosów wziął się stąd, że brałam udział w akcji zapuszczania, a że coraz bardziej irytowało mnie cieniowanie, w listopadzie doznałam olśnienia i stwierdziłam, że w zasadzie 5-10 cm nie robi mi różnicy. Pozwoliłam im jeszcze trochę podrosnąć i wybrałam się do salonu fryzjerskiego żeby oddać włosy. Muszę przyznać, że dla kogoś kto dba o swoje włosy, oddanie ich jest wielkim wydarzeniem. Ja po usłyszeniu pierwszego ciachnięcia nożyczek prawie się popłakałam. Chwilę zajęło mi uspokojenie się. Nie żałuję jednak swojej decyzji. Zapuszczam więc dalej, a kiedyś zapewne znowu je oddam.

Kucyki po obcięciu:
(http://i59.tinypic.com/15f6v61.jpg)

Tuż przed i tuż po obcięciu:
(http://i57.tinypic.com/i750z5.jpg)(http://i59.tinypic.com/eiwgll.jpg)

Esze (http://www.goodhairday.pl/forum/profile/esze/)

Cytuj
Myślę, że mój przypadek nie różni się od większości historii, które można znaleźć w internecie - o większym cięciu włosów pisałam chyba jeszcze na starym forum, bo choć byłam zadowolona ze stanu i długości włosów, to od pewnego czasu chodziła za mną myśl, że może jednak krótsze włosy bardziej do mnie pasują. Przypominałam sobie o tym raz na jakiś czas, przeglądałam krótsze fryzury w internecie, potem listę salonów współpracujących z Fundacją, ale jakoś nie mogłam się zebrać. Aż w końcu kilka dni temu pod wpływem emocjonalnego impulsu zajrzałam do jednego z salonów (akurat byłam niedaleko w Urzędzie miasta), wypytałam o szczegóły, upewniłam się, że moje włosy się nadają (zastanawiało mnie, czy włosy w tak specyficznym kolorze będą się nadawać), zarezerwowałam termin wizyty i niecałe dwa dni później było już po wszystkim. Z decyzją czuję się bardzo dobrze, cieszę się, że taki mały gest z mojej strony może komuś rzeczywiście pomóc. :)

Przed i po obcięciu:
(http://s30.postimg.org/3vunm5xy5/DSC04328.jpg) (http://postimg.org/image/3vunm5xy5/)(http://s27.postimg.org/3ztmaplvz/DSC04446.jpg) (http://postimg.org/image/3ztmaplvz/)

MissySeepy (http://www.goodhairday.pl/forum/profile/MissySeepy/)

Cytuj
Nigdy nie chciałam dorabiać do tej akcji jakiejś zbytniej ideologii. Pomysł o radykalnym cięciu chodził mi po głowie od kilku miesięcy, ale m. in. dzięki forum dowiedziałam się, że mogę przy okazji zrobić coś fajnego. Kiedy osiągnęłam już wymaganą długość (taką, by nie zostać z fryzurą na grzybka :lol:), udałam się do miłej pani fryzjerki, która szybko i sprawnie pozbyła się 25 cm moich włosów. Pierwsza myśl? Jeju, jak dobrze, że to zrobiłam! W obecnej długości czuję się rewelacyjnie. Potrzebowałam zmiany, a do tego myśl, że moje kłaki nie poszły na marne sprawiła, że z salonu wyszłam z wielkim uśmiechem na twarzy. Czy będę znowu zapuszczać? Na razie raczej nie, myślę o utrzymaniu obecnej długości lub nawet skróceniu jej.

Niestety nie mam zdjęć bezpośrednio przed cięciem. Krótko przed intensywnie wcierałam konia, dzięki czemu urosły chyba ok. 4 cm w miesiąc :)
Efekt po cięciu:
(http://s11.postimg.org/v4sfhio4f/P5310550.jpg) (http://postimg.org/image/v4sfhio4f/)

Isabel (http://www.goodhairday.pl/forum/profile/Isabel/)

Cytuj
Jak już większość wiedziała strasznie marudziłam na włosy - po prostu z tą długością zaczęłam się męczyć. Piękna, imponująca długość ok ale mało praktyczna :wtf: warkocze i koki mi się rozwalały, bo włosy za śliskie, do tego kok za ciężki, rozpuszczone co chwilę o coś się zahaczały. Do tego moje włosy są za rzadkie na takie długości i wyglądały po prostu smętnie i nijak.

A że do mojej ulubionej długości do talii musiałam opitolić 15cm to pomyślałam, że oddam na jakiś dobry cel, a nie do kosza! :D Planowałam zapuścić je jeszcze 5cm, żeby szok był mniejszy ale za bardzo się męczyłam. Pierwsze wrażenia po? "O ku##a jakie krótkie" :rotfl: (miałam troszkę krótsze jak męża poznałam 11lat temu :rotfl: ). Ale będę zapuszczać do talii  :cwany:

Całość wykonałam wg wytycznych w domu - mąż ciął ja później wyrównałam końcówki w lekkie U na prosto :D z 80cm zostało mi 46cm. Na fundacje poszło 32cm.

Przed i po:
(http://s30.postimg.org/jl6ygxr3h/razem.jpg) (http://postimg.org/image/jl6ygxr3h/)(http://s10.postimg.org/ggzb7eys5/IMG_2822.jpg) (http://postimg.org/image/ggzb7eys5/)(http://s8.postimg.org/kg4io5nsx/IMG_2823.jpg) (http://postimg.org/image/kg4io5nsx/)

Puksib (http://www.goodhairday.pl/forum/profile/puksib/)

Cytuj
Już od dawna planowałam obciąć się na krótko, długie włosy mnie męczą, są za cienkie żeby wyglądać dobrze i do tego bardzo wypadają. Wiedziałam, że nawet jeśli nie będę wyglądała dobrze w takiej fryzurze, będę szczęsliwa że mogłam komuś pomóc więc nie zastanawiałam się długo. Wybrałam się do salonu fryzjerskiego współpracującego z fundacją i tak straciłam jakieś 35cm włosów. Decyzji nie żałowałam ani przez chwilę, czuje się świetnie w takiej długości a włosy wydają się dużo bardziej gęste. Wiem, że jeśli uda mi się jeszcze kiedyś zapuścić to bez wahania oddam je znowu. Żałuję tylko, że nie wiedziałam wcześniej o tej akcji, tyle moich włosów się zmarnowało podczas wszystkich wizyt u fryzjera :(

Przed, w trakcie i po:
(http://s14.postimg.org/y510llh25/11225091_912534052139165_6756927571296392724_n.jpg) (http://postimg.org/image/y510llh25/)

Czuka (http://www.goodhairday.pl/forum/profile/Czuka/)

Cytuj
Ku rozpaczy chłopaka, który uwielbia długie włosy, na początku roku postanowiłam wziąć udział w akcji Daj włos! Oczywiście pod wpływem historii dziewczyn opisanych na forum :) W marcu wyrównałam końcówki, a pod koniec grudnia miałam się obciąć i wejść w 2016 rok z nową fryzurą. Jednak włosy spłatały mi figla i miesiąc po podcięciu zaczęły wariować. Mocno mnie to zdziwiło, bo nigdy nie sprawiały problemów. Co się z nimi wymęczyłam to moje, więc postanowiłam skrócić swoje cierpienia już w połowie listopada. I tak oto mam włosy do ramion.
Wszyscy pytają mnie czy nie żałuję. Ani przez sekundę nie było mi żal włosów, bo wiem, że komuś przydadzą się bardziej niż mnie. Poza tym to nie ręka – ucięte odrosną. I nie ukrywam, zmęczyła mnie ich długość zapuszczana do akcji. Jedyne czego żałuję, to to, że gdy się zbuntowały zaczęły wolniej rosnąć i mocno wypadać, więc oddałam ich mniej niż planowałam.

Ścięcie włosów dało mi kopa. Mam więcej motywacji i chęci do zajmowania się nimi. Co na dodatek jest o niebo łatwiejsze niż do tej pory. A skoro na olejowanie wystarczy mi łyżeczka produktu (czyli jakieś 3 razy mniej niż dotychczas), to już planuję zakupy w sklepie z półproduktami i testy olei, które przy długich włosach kosztowałyby mnie małą fortunę. Na Anti Frizza już nie szkoda mi tak kasy, bo wiem, że tak szybko go nie zużyję :)

W trakcie i po:
(https://copy.com/ulUTMUjxRTi7RiAx)(https://copy.com/vxaHA4Bm9oykb4ol)

(https://copy.com/8QScJLFJTJMQSNh4)


Jeśli macie jakiekolwiek pytania czy uwagi odnośnie tej akcji to to odpowiednie miejsce. Jeżeli oddałyście swoje włosy to podzielcie się swoimi wrażeniami oraz zdjęciami - dorzucę je do tego postu. :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: lorien w Marzec 11, 2015, 15:21
Raz już oddałam włosy lecz zdjęć nie robiłam ,teraz troszkę żałuję braku zdjęć:(
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Marzec 11, 2015, 15:24
W ogóle nie masz żadnych zdjęć z tamtego okresu? Przecież nie muszą być specjalnie pozowane 'dla włosów', chodzi tylko o porównanie długości ;) poszukaj, może jednak coś się znajdzie
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Marzec 11, 2015, 15:27
ja dla wszystkich którzy się tu pojawią mam tylko jedno do przekazania ->  :blagam: :blagam: :blagam: :blagam:<3

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Marzec 13, 2015, 20:11
już nie mogę się doczekać! jeszcze tylko kilka centymetrów :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Mariam w Marzec 13, 2015, 20:25
Ooo nie wiedziałam że włosy mogą być farbowane! Jak dorosne kiedyś do decyzji z obcieciem do ramion które chodzi za mną od jakiegoś czasu to na pewno wezmę udział w tej akcji :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Marzec 13, 2015, 20:26
Wielkie brawa dla dziewczyn!

Missy, Mariam serio myślicie o ścięciu? :o
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Mariam w Marzec 13, 2015, 20:29
Tzn ja mam nadzieje ze ta akcja będzie dluuugo trwała bo na razie mam tylko lekkie przebłyski chęci skrócenia włosów ;)  dobrze by to zrobiło bo miałabym juz całe włosy w jednej kondycji, ale po raz pierwszy od bardzo dawna mam tak długie włosy ze chce się jeszcze nimi nacieszyć :) zresztą część sprzed wlosomaniactwa aż taka zła nie jest, inaczej nie myślałabym o oddaniu ich.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Marzec 13, 2015, 21:22
Ja juz od jakiegos czasu myslalam o scieciu, a potem przypomnialam sobie o tej akcji. Zmierzylam wlosy i odlozylam wizyte u fryzjera na jakis czas - az bede mogla obciac te 25 cm. i zostac z wlosami do ramion :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Marzec 13, 2015, 21:27
aż szukałam zdjęć Was w krótkich włosach XD ja pewnie kiedyś też się zdecyduje jeszcze zapuszczę z 10cm  :D z 86 będzie z czego ciąć :hihi:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Marzec 13, 2015, 21:31
Ja też będę ścinać za jakiś czas :D tak za rok może :rotfl:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Marzec 13, 2015, 21:37
Mam jakies na fejsie :D lubie siebie w krotszych wlosach. Caly czas mnie korci, zeby isc do fryzjera chocby jutro, ale nie, bo akcja :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Marzec 13, 2015, 21:40
Ja mam zdjęcia w MWH jak byłam ruda i się obcięłam pierwszy raz, na boba i taką długość chcę mieć :rotfl:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Marzec 13, 2015, 22:18
Na boba zetne jak schudne, teraz mam zbyt okragla buzie
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Marzec 13, 2015, 22:20
Cieszę się, że tyle nas chętnych tu na forum :jej: <3
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Grażynka w Marzec 13, 2015, 22:21
jeszcze przed włosomanią ścięłam NIECAŁE 25 cm, ale te włosy były tak zniszczone, że byłoby mi wstyd takie oddawać komuś... No i wtedy nie wiedziałam o akcji... :<
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Marzec 13, 2015, 22:38
Na boba zetne jak schudne, teraz mam zbyt okragla buzie
ja cała okrągła i w krótkich włosach się źle czuje, do tego nigdy nie chciały się układać ładnie :grr:

Mam nadzieję, że przed zimą dołączę ze zdjęciami przed/po :juhuu:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Marzec 13, 2015, 22:42
U Ciebie nie bedzie az takiej utraty dlugosci, co? :D

I gdzie Ty masz twarz okragla :wariatka:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Karlotta w Marzec 13, 2015, 23:58
Niesamowicie mnie cieszy taka reakcja z Waszej strony. <33 Jedyne co mogę napisać to tylko prosić Was żeby to była przemyślana decyzja, a ta, która się na to ostatecznie zdecyduje, żeby przesłała mi w wiadomości albo napisała tu w komentarzu kilka słów od siebie i dorzuciła porównanie. Zdjęcia z kucykami/warkoczykami są też bardzo pożądane. :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: huragan w Marzec 14, 2015, 16:23
Mój chłop jakieś trzy tygodnie temu oddał włosy :) cztery piękne warkocze :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kinia_30 w Marzec 14, 2015, 17:05
dziewczyny podziwiam Was serio  <33 ja na chwilę obecną gdybym miała nadające się do tego włosy to bym oddała, ale niestety muszę jeszcze spoooro poczekać i nie wiem czy do tego czasu nie zmienię zdania  albo czy np nie bede chciala miec jednak długich włosów xd
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: esze w Marzec 14, 2015, 19:54
a ja mam pytanie :) rozmawiałam z koleżanką z Zagrzebia, jest zachwycona tą akcją i bardzo by chciała oddać swoje włosy. niestety u siebie nie ma takiej możliwości, więc zastanawiałyśmy się, czy mogłaby to zrobić u nas przy okazji wizyty w Polsce. nigdzie nie znalazłam żadnej informacji na ten temat, ale wydaje mi się, że adres i telefon w oświadczeniu podaje się w ramach formalności. może któraś z Was coś słyszała na ten temat :)

a poza tym mnie również bardzo cieszy Wasza reakcja i dziękuję za miłe komentarze. dziś miałam okazję porządnie zająć się włosami pierwszy raz od ścięcia i przy okazji je zmierzyłam - zostało mi całe 22 cm, nawet nie wiedziałam, że tyle poszło :lol:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Karlotta w Marzec 15, 2015, 11:12
Wydaje mi się, że adres podaje się przede wszystkim z tego powodu, żeby dostać od nich podziękowanie. Zawsze można zapytać na fb Fundacji, ale narodowość pewnie nie jest problemem. :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Calathiel w Marzec 15, 2015, 18:50
ja dla wszystkich którzy się tu pojawią mam tylko jedno do przekazania ->  :blagam: :blagam: :blagam: :blagam:
I ja :blagam: :blagam: :blagam: :blagam: :blagam: :blagam: :blagam: :blagam:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: esze w Marzec 16, 2015, 15:06
Wydaje mi się, że adres podaje się przede wszystkim z tego powodu, żeby dostać od nich podziękowanie. Zawsze można zapytać na fb Fundacji, ale narodowość pewnie nie jest problemem. :)

pytałam w salonie, powiedzieli, że nie ma problemu, ale napiszę jeszcze na wszelki wypadek do Fundacji :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Marzec 17, 2015, 12:43
gdyby kogoś interesowało - aktualna lista salonów, biorących udział w akcji :)

https://drive.google.com/file/d/0B2vEUppLNJRNQ1dzUHJycjA0a1U/view?usp=sharing
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Marzec 17, 2015, 13:43
Myślę, że warto dodać ten link do pierwszego postu ;)
a co do stanu włosów - gdzieś czytałam, że mogą być farbowane, ale nie rozjaśniane
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Karlotta w Marzec 19, 2015, 16:49
Missy, dzięki! Już dorzucam tę listę. :)
Martalena, nie wiem jak to jest z tym rozjaśnianiem, ale biorąc na logikę, włosy rozjaśniane to zazwyczaj włosy bardzo zniszczone...
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Marzec 19, 2015, 17:07
Mówię tylko co wyczytałam :P Sama pisałaś, że nie wiesz gdzie tu jest granica tych 'mocno zniszczonych włosów' więc chciałam ułatwić mówiąc, że rozjaśniane odpadają z góry. Chyba lepiej, żeby informacji w poście było aż nadto, niż gdyby miały być niedomówienia.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Grażynka w Marzec 19, 2015, 19:54
czytałyście? 57 cm włosów dla fundacji! (http://mystraighthair.blogspot.com/2015/03/obcieam-57cm-wosow-oddaam-dugie-wosy.html)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Karlotta w Marzec 20, 2015, 20:51
martalena, dopisałam o tych rozjaśnianych, ale nie wiem czy to tak może brzmieć...

grz, teraz już tak. :P
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Maniek w Marzec 20, 2015, 22:10
ja też bym chciał kiedys oddać, moja przyjaciółka oddała chyba 2 lata temu :D ale zanim ja zapuszcze takie żebym nie bał się ściąć to jeszcze 2-3 lata :(
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kazisław w Kwiecień 15, 2015, 21:28
Ja już dawno chciałam ściąć, ale zawsze miałam za krótkie :)
Teraz już od dłuższego czasu się przymierzam, ale muszę jeszcze trochę poczekać bo po ścięciu tych 25 cm byłyby dla mnie trochę za krótkie i wiem, że bym się źle wtedy czuła :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Liskowelove w Kwiecień 16, 2015, 23:35
Aż mi łezka w oku się zakręciła  :( No mnie zawsze takie akcje wzruszały, okropnie.
Może jak już zapuszczę do pasa włosie i będzie zdrowe, to zetnę na cele charytatywne :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: esze w Kwiecień 25, 2015, 20:06
niedawno podczas przeglądania prasy trafiłam na informację o bardzo podobnej akcji, w której na terenie Serbii i okolic ludzie oddają włosy na peruki dla dzieci i młodych ludzi (do 21 lat) chorych na raka. różnica jest taka, że tam minimalna długość oddawanych włosów wynosi 15 cm. pomyślałam, że może ktoś planuje cięcie mniejsze niż 25 cm i nie chce wyrzucać włosów :) akcja nazywa się "Kilometar kose", dodaję link do instagrama (mają też stronę na FB):

https://instagram.com/kilometarkose/ (https://instagram.com/kilometarkose/)

nie trafiłam na żadne anglojęzyczne wersje stron, ale gdyby ktoś był zainteresowany, to ja chętnie przetłumaczę, co trzeba :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Czerwiec 01, 2015, 20:36
odkopuję wątek i dołączam do tego zacnego grona :D

włala:

(http://s11.postimg.org/v4sfhio4f/P5310550.jpg) (http://postimg.org/image/v4sfhio4f/)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Czerwiec 01, 2015, 20:37
<3
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Czerwiec 01, 2015, 20:39
 :woohoo:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Czerwiec 01, 2015, 20:39
no! <33 <33 <33
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Czerwiec 01, 2015, 20:43
wiecie jak długo na to czekałam? od stycznia chyba :woohoo: pierwszy raz miałam taką motywację do wcierania - żeby je ściąć, brawo ja :lol:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Czerwiec 01, 2015, 20:45
wiecie jak długo na to czekałam? od stycznia chyba :woohoo: pierwszy raz miałam taką motywację do wcierania - żeby je ściąć, brawo ja :lol:
no w sumie ja tez teraz zapuszczam tylko dlatego, że postanowiłam ściąć :lol: kto ogarnie baby? :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Czerwiec 01, 2015, 20:46
Piona ! Tez kiedys zetne !
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Czerwiec 01, 2015, 20:47
zaraz wszystkie bedo z bobem chodzić :lol:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Czerwiec 01, 2015, 20:51
no ja dopiero na jesieni :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kazisław w Czerwiec 01, 2015, 20:54
też zapuszczam po to żeby ściąć XD
raz w życiu chcę mieć włosy do talii a potem niech się dzieje wola nieba  :jej:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Czerwiec 01, 2015, 20:56
też zapuszczam po to żeby ściąć XD
raz w życiu chcę mieć włosy do talii a potem niech się dzieje wola nieba  :jej:
:hi5:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Karlotta w Czerwiec 01, 2015, 20:56
Missy <33 Gratuluję odwagi. :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Czerwiec 01, 2015, 20:57
wiecie jak długo na to czekałam? od stycznia chyba :woohoo: pierwszy raz miałam taką motywację do wcierania - żeby je ściąć, brawo ja :lol:
ja też chce XD ale jakbym teraz ucięła (wczoraj mierzyłam) miałabym za stanik - dla mnie to za krótko  :wstyd: więc podcięłam końcówki 2cm i będę zapuszczać i na zimę zetnę XD (oby mi urosły wystarczająco!)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Czerwiec 01, 2015, 20:58
nie ma czego gratulować, najpierw przyszedł pomysł o ścięciu, a potem o akcji tak naprawdę :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: esze w Czerwiec 01, 2015, 21:32
zaraz wszystkie bedo z bobem chodzić :lol:

Missy, jesteś najlepszą na forum ambasadorką Sióstr Sezamowych, szamponów NS, a teraz także bobów ;) piękna fryzurka :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: MissySeepy w Czerwiec 01, 2015, 21:49
awwww, bardzo mi miło, dziękuję <3
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: panna_basia w Czerwiec 02, 2015, 06:48
niedawno podczas przeglądania prasy trafiłam na informację o bardzo podobnej akcji, w której na terenie Serbii i okolic ludzie oddają włosy na peruki dla dzieci i młodych ludzi (do 21 lat) chorych na raka. różnica jest taka, że tam minimalna długość oddawanych włosów wynosi 15 cm. pomyślałam, że może ktoś planuje cięcie mniejsze niż 25 cm i nie chce wyrzucać włosów :) akcja nazywa się "Kilometar kose", dodaję link do instagrama (mają też stronę na FB):

https://instagram.com/kilometarkose/ (https://instagram.com/kilometarkose/)

nie trafiłam na żadne anglojęzyczne wersje stron, ale gdyby ktoś był zainteresowany, to ja chętnie przetłumaczę, co trzeba :)
Kurcze, nawet o tym nie wiedziałam że w Serbii też coś takiego mają. Btw, czy ty też jesteś siostrą slawistką? :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Mariam w Czerwiec 17, 2015, 14:56
Coraz intensywniej myślę o tej akcji ale złapały mnie wątpliwości. Mianowicie końce włosów są trochę szorstkie, jeżeli te końce obetnę to znowu perspektywa posiadania włosów długości 25cm + coś żeby zostało się przesuwa i do tej pory znowu zrobią się szorstkie. Z drugiej strony czuję się źle z myślą, że miałabym dać nie idealne włosy, bo to jakbym dała potrzebującym starą i podziurawioną bluzkę  :smutek:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Lipiec 03, 2015, 21:46
To i ja się zgłaszam w końcu!  :juhuu:

(http://s21.postimg.org/sag01wftf/IMG_2820.jpg) (http://postimg.org/image/sag01wftf/)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Lipiec 03, 2015, 21:46
<3 ktos bedzie mial piekne wlosy!
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Lipiec 03, 2015, 21:47
Nie wierzę :o pokazuj ile zostało!
Swoją droga chciałabym taką perukę :hihi:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Lipiec 03, 2015, 21:48
Wystarczajaco!
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Lipiec 03, 2015, 21:52
Rossie są przed cycki - więcej poszło niż planowałam   :rotfl: jeszcze troszkę w szoku jestem - takim dziwnym przypadkiem te ucięte takie piękne się wydają  :haha: wczoraj jeszcze tak na nie marudziłam. Muszę się przyzwyczaić, krótszych niż przed talię chyba z 8 lat nie miałam  :rotfl:

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: domka w Lipiec 03, 2015, 21:52
:szczena:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Lipiec 03, 2015, 21:55
 <3
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Anja_K w Lipiec 03, 2015, 22:00
Cudowny gest!  Napewno wyglądasz ślicznie!  Szacun Isabel <3
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Lipiec 04, 2015, 15:29
Karlotta prosiła o opis wrażeń pierwszych ale moje się nie nadają do publikacji na pierwszej stronie :haha: Jak już większość wiedziała strasznie marudziłam na włosy - po prostu z tą długością zaczęłam się męczyć. Piękna, imponująca długość ok ale mało praktyczna :wtf: warkocze i koki mi się rozwalały, bo włosy za śliskie, do tego kok za ciężki, rozpuszczone co chwilę o coś się zahaczały. Do tego moje włosy są za rzadkie na takie długości i wyglądały po prostu smętnie i nijak.

A że do mojej ulubionej długości do talii musiałam opitolić 15cm to pomyślałam, że oddam na jakiś dobry cel, a nie do kosza! :D Planowałam zapuścić je jeszcze 5cm, żeby szok był mniejszy ale za bardzo się męczyłam. Pierwsze wrażenia po? "O ku##a jakie krótkie" :rotfl: (miałam troszkę krótsze jak męża poznałam 11lat temu :rotfl: ). Ale będę zapuszczać do talii  :cwany:

Całość wykonałam wg wytycznych w domu - mąż ciął ja później wyrównałam końcówki w lekkie U na prosto :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Patrycjaa w Lipiec 04, 2015, 15:34
Wow! :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Karlotta w Lipiec 04, 2015, 16:25
Isabel, czemu się nie nadaje na pierwszą stronę? :P Rozumiem, że mogę to umieścić łącznie ze zdjęciami? :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Lipiec 05, 2015, 10:27
Jasne możesz dać :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Karlotta w Lipiec 05, 2015, 12:39
Uzupełnione. :) Wciąż czekam aż Missy mi coś napisze.  :pala:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: puksib w Lipiec 10, 2015, 13:51
Ja też dołączyłam do akcji a w tym tygodniu :D zaszalałam z długością (a raczej krótkością) ale świetnie się czuje w takich włosach, a jak wygodnie! :D
 
(http://s14.postimg.org/y510llh25/11225091_912534052139165_6756927571296392724_n.jpg) (http://postimg.org/image/y510llh25/)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: esze w Lipiec 10, 2015, 13:56
jaka piękna fryzurka! <33 no i piękny gest oczywiście :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Lipiec 10, 2015, 14:03
Kolejne piękne włosy w dobrym celu oddane  :hura: nowy trend?  :rotfl:

Piękne włosy miałaś i teraz fryzurka prezentuje się cudownie! Chciałabym zdjęcie z przodu zobaczyć  :wstyd:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Patrycjaa w Lipiec 10, 2015, 14:09
Wow, super :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Karlotta w Lipiec 10, 2015, 14:33
Kolejna! :D Gratulacje, Puksib! <3 I czekam na wiadomość od Ciebie. :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: cezet w Lipiec 10, 2015, 14:41
Brawo! Piękne włosy ktoś dostanie!
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Lipiec 10, 2015, 21:51
Ania! Ja juz widzialam na fejsiku! <3 szacun

piszę z telefonu i wszyscy muszą o tym wiedzieć.

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Czuka w Listopad 21, 2015, 13:37
Ku rozpaczy chłopaka, który uwielbia długie włosy, na początku roku postanowiłam wziąć udział w akcji Daj włos! Oczywiście pod wpływem historii dziewczyn opisanych na forum :) W marcu wyrównałam końcówki, a pod koniec grudnia miałam się obciąć i wejść w 2016 rok z nową fryzurą. Jednak włosy spłatały mi figla i miesiąc po podcięciu zaczęły wariować. Mocno mnie to zdziwiło, bo nigdy nie sprawiały problemów. Co się z nimi wymęczyłam to moje, więc postanowiłam skrócić swoje cierpienia już w połowie listopada. I tak oto mam włosy do ramion.

(https://copy.com/ulUTMUjxRTi7RiAx)

(https://copy.com/vxaHA4Bm9oykb4ol)

(https://copy.com/8QScJLFJTJMQSNh4)

Wszyscy pytają mnie czy nie żałuję. Ani przez sekundę nie było mi żal włosów, bo wiem, że komuś przydadzą się bardziej niż mnie. Poza tym to nie ręka – ucięte odrosną. I nie ukrywam, zmęczyła mnie ich długość zapuszczana do akcji. Jedyne czego żałuję, to to, że gdy się zbuntowały zaczęły wolniej rosnąć i mocno wypadać, więc oddałam ich mniej niż planowałam.

Ścięcie włosów dało mi kopa. Mam więcej motywacji i chęci do zajmowania się nimi. Co na dodatek jest o niebo łatwiejsze niż do tej pory. A skoro na olejowanie wystarczy mi łyżeczka produktu (czyli jakieś 3 razy mniej niż dotychczas), to już planuję zakupy w sklepie z półproduktami i testy olei, które przy długich włosach kosztowałyby mnie małą fortunę. Na Anti Frizza już nie szkoda mi tak kasy, bo wiem, że tak szybko go nie zużyję :)

Chłop o dziwo nie narzeka, bo mimo, że włosy miałam długie, to ciągle nosiłam spięte, a teraz chodzę w rozpuszczonych. Więc związek przetrwał tę próbę ;D Na pewno jeszcze je zapuszczę. Nie wiem tylko kiedy. Na razie będę walczyć o baby hairy, żeby odzyskać to, co mi do tej pory wyleciało z głowy :P
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Listopad 21, 2015, 13:40
Ojej czuka wspaniala historia:)
Tez planuje to zrobic,niech tylko osiagne swoj cel!
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Black w Listopad 21, 2015, 13:41
Borze zielony, jakie długie mialaś!!!  :szczena:
Ale brawa za decyzję! Super  <33
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: sontelle w Listopad 21, 2015, 13:42
Brawo! Z tego to będą ze 3 peruki! :)

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Patrycjaa w Listopad 21, 2015, 14:57
Wow! <3
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Listopad 21, 2015, 15:07
Piękny gest

( Pisał T9. Za błędy nie odpowiadam!)

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Czuka w Listopad 22, 2015, 20:20
Dzięki dziewczyny   <33 <33  <33
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: agatt w Listopad 25, 2015, 12:57
puksib, jestem ciekawa czy od lipca podcinasz włosy regularnie do takiej samej fryzurki, czy zapuszczasz :)

Czuka, podziwiam za taką wytrwałość, żeby uzbierać do akcji taką długość  <33
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: puksib w Grudzień 16, 2015, 20:53
puksib, jestem ciekawa czy od lipca podcinasz włosy regularnie do takiej samej fryzurki, czy zapuszczasz :)


podcinam tylko grzywkę, a resztę zapuszczam żeby znowu ofiarować fundacji :) ale potem chyba zostane przy krótkich bo jest o wieeeele wygodniej
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Styczeń 02, 2016, 21:52
dziewczyny, która cięła włosy u Maniewskiego w Krakowie? Proszę o kontakt na priv :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: esze w Styczeń 03, 2016, 19:09
napisałam na priv :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Puszin w Marzec 13, 2016, 09:29
Moze niezbyt grube ale dorzucam i swoje warkoczyki na dobre cele :) to byla jedna z lepszych decyzji jakie podjelam i polecam kazdemu

(http://images.tapatalk-cdn.com/16/03/13/878cbe092867f31d9546252eeccf6fac.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/16/03/13/8494f1729fa6add7e7dd473bb596b88e.jpg)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Marzec 13, 2016, 10:00
O ja tu jeszcze swoich nie dorzucalam:)

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160313/1e6b507c6de6bcc2301872ec4edea69d.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160313/58ae7ec9c06b958d3b395987008cb63c.jpg)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Puszin w Marzec 13, 2016, 10:13
No moje zdecydownie krotsze! A mierzyla pozniej warkocze jeszcze raz cm przy mnie i bylo rowno 25 :D

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Marzec 13, 2016, 10:58
No 25 to mialy od gumki do gumki :) i jeszcze byly tak porzadnie zaplecione:)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Patrycjaa w Marzec 13, 2016, 11:46
Piękny gest Dziewczyny  <3
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Marzec 13, 2016, 12:52
Cudny gest i zmiany na na PLUS! Obie w krótkich włosach pięknie wyglądacie

( Pisał T9. Za błędy nie odpowiadam!)

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Chochlik w Marzec 13, 2016, 13:32
Dziewczyny, przepiekny gest! :) W krótszych włosach wygladacie rewelacyjnie !

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kazisław w Marzec 13, 2016, 16:16
Ja myślałam, że jak już będę miała taką długość jak teraz to będą naprawdę długie i oddam, no ale jeszcze nie czas. Jeszcze trochę :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Marzec 15, 2016, 15:56
Woohoo! :woohoo:


Pięknie, pięknie! <33 <33
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Mariam w Marzec 20, 2016, 15:39
Mnie chlop marudzil ze dlugie klaki, na co to komu, no to wymyslilam ze obetne i oddam na fundacje. Jak to uslyszal to reakcja oczywiscie "nigdy w zyciu! Takie piekne wlosy scinac!". Facepalm ale na razie zostawiam dlugie, ale wydaje mi sie ze w tym roku obetne na pewno.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Marzec 20, 2016, 19:48
Moj chlop tez tak mowil, to go postawilam przed faktem dokonanym i nie zaluje
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Mariam w Marzec 20, 2016, 20:17
Gdybym też była bardzo zdecydowana to pewnie mimo gadania bym poszła, ale trochę mi szkoda jeszcze tych włosów, więc jego marudzenie mi w sumie teraz na rękę XD ale myślę że na lato / jesień pewnie obetnę :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Kwiecień 04, 2016, 13:36
Kajka mam pytanie bo wiem ze Ty z Krakowa

Odkopuję:)<br />
Jest tu jakaś krakowska mama, która oddawała włosy? Ja właśnie dojrzałam do decyzji, ale salon najbliżej mnie każe sobie za to płacić jak za woły. Znacie jakiś, który ciachnie mi te włosy nawet niekoniecznie bezpłatnie, ale w ludzkiej cenie?
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Kwiecień 04, 2016, 13:38
U maniewskiego tna za darmo :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Kwiecień 04, 2016, 13:48
Dziekuje przekazalam
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Czerwiec 03, 2016, 14:08
Zdecydowałam się. Chcę zapuścić jeszcze trochę (żeby obciąć do ramion) i idę oddać  :fryzjer: :yes:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: iinsza w Czerwiec 03, 2016, 14:50
Niebieskiberet, koniecznie pokaz pozniej zdj ;) i tak na marginesie strasznie podoba mi sie Twoj avatar ;)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Czerwiec 03, 2016, 14:55
Niebieskiberet, koniecznie pokaz pozniej zdj ;) i tak na marginesie strasznie podoba mi sie Twoj avatar ;)

Ok  :D, Dziękuję  :*. Dobrze, że avatarki takie małe, nie widać puchu  ;)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Czerwiec 03, 2016, 18:56
:woohoo:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Czerwiec 03, 2016, 18:57
Daaaj zdjeciaaaa :D


Mam pytanie dziewczyn ktore oddaly. Dostalyscie podziekowania z fundacji?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Czerwiec 03, 2016, 19:12
Taaaak :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Czerwiec 03, 2016, 19:25
Bo u mnie cisza i sie martwie :( a wlosy nadalam paczka i dostalam sms ze zostala odebrana

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Czerwiec 03, 2016, 20:20
Tez nie dostalam :( a oddalam w styczniu :(

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Czerwiec 03, 2016, 20:24
Kurcze... nie chodzi mi o sam fakt dostania. Tylko czy moje wlosy na pewno trafily tam gdzie powinny?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Czerwiec 03, 2016, 20:38
Jak zostala odebrana to myślę ze na pewno :)

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Czerwiec 03, 2016, 21:54
Magiczna, ja dostalam na maila z Rak and roll :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Czuka w Czerwiec 03, 2016, 23:45
Ja dostałam maila tak miesiąc po wysłaniu włosów.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Puszin w Czerwiec 04, 2016, 00:00
Ja tez nic nie dostałam :(
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: martalena w Czerwiec 04, 2016, 01:05
Aż sprawdziłam - włosy oddawałam po 20 sierpnia, maila z podziękowaniem dostałam pod koniec listopada ;) cierpliwości dziewczyny :D może dużo osób chętnie oddaje i dlatego tyle to trwa?
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Czerwiec 04, 2016, 02:24
Uf uf :D czuje sie uspokojona

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Czerwiec 04, 2016, 13:21
No, ja oddawalam w styczniu, maila dostalam chyba dopiero w marcu albo kwietniu, juz nie pamietam, pozno w kazdym razie
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Czerwiec 04, 2016, 15:51
No to dobrze, bo mialam obawy ze wlosy ktos mi ukradl :D

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Czerwiec 10, 2016, 12:20
dostałam dziś podziękowania kurierem <3  :dance2:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Czerwiec 15, 2016, 13:02
Jaką miałyście długość przed oddaniem włosów? Pewnie miałyście jakieś superdługie do pasa, ale może ktoś miał podobną do tej, którą mam teraz? Mam 57 cm (nie chce być inaczej  :(). Usiłuję sobie wymierzyć na oko ile by mi zostało po oddaniu tych 25 cm.  Chciałabym zostawić sobie do ramion, więc muszę zapuścić chyba jeszcze... bo ja sobie mogę liczyć, a fryzjer i tak będzie musiał ciachnąć więcej żeby kształt potem nadać. Nie mogę się już doczekać i muszę chyba coś powcierać żeby przyspieszyć całą akcje  :fryzjer:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Czerwiec 15, 2016, 13:11
Powiedz tylko jak liczysz długość bo są różne systemy i ciężko porównywać centymetry nie wiedząc którego używasz :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Czerwiec 15, 2016, 13:35
Powiedz tylko jak liczysz długość bo są różne systemy i ciężko porównywać centymetry nie wiedząc którego używasz :D

Uuuu to może źle to robię. Wzięłam sobie sznureczek i kępkę włosów mniej więcej z czubka głowy. Przykładam koniec sznureczka do głowy i odmierzam długość tej kępki włosów. Potem odmierzony sznureczek przykładam do linijki i mierzę ile ma  :hihi: . A jak się powinno robić?
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Czerwiec 15, 2016, 13:48
Nie chodzi o to że źle XD Tylko o to że są różne sposoby i każdy mierzy inaczej, jeden od linii czoła do tyłu, jeden od przedziałka, ja np. przy framudze od drzwi od czubka głowy do końcówek. I przez to dwie osoby którym przy mierzeniu wychodzi 60cm wcale nie muszą mieć takiej samej długości naprawdę :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Czerwiec 15, 2016, 13:49
Ja mierzylam przy scianie/futrynie :D zaznaczam olowkiem czubek glowy i koniec wlosow, tak mi bylo najprosciej :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Czerwiec 15, 2016, 14:05
Bereciku a dokąd ci sięgają? :)

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Czerwiec 15, 2016, 14:17
Bereciku a dokąd ci sięgają? :)

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu TapatalkaZe 3-4 cm za zapięcie stanika.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: SweetBlasphemy w Czerwiec 15, 2016, 14:20
Ja mierzylam przy scianie/futrynie :D zaznaczam olowkiem czubek glowy i koniec wlosow, tak mi bylo najprosciej :D
Ja też tak mierzę. :) chyba najprościej tak jest
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Czerwiec 15, 2016, 14:24
Bereciku a dokąd ci sięgają? :)

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu TapatalkaZe 3-4 cm za zapięcie stanika.

Ja na Twoim miejscu pozapuszczałabym jeszcze trochę :) Bałabym się że wyjdzie za krótko, chyba że nie boisz się włosów np. do brody (bo ja tak). Wydaje mi się też że przy takim cięciu zawsze pójdzie trochę więcej niż te 25 cm więc trochę zapasu lepiej wyhodować ;)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Czerwiec 15, 2016, 14:29
No ja tez :) teraz dopiero spojrzałam dokąd miałam włosy przed i były za talie :) i skończyłam z krótkim bobem :) aczkolwiek ja oddalam wiecej bo fryzjerka miała problem z mierzeniem wystarczy spojrzeć na moje warkoczyki i Puszina :) i jeszcze mi zrobila 5 cm asymetrie.... ( wlasnie musze iść do fryzjera.... )

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kajka w Czerwiec 15, 2016, 14:31
ja miałam do talii i skończyłam z odsłoniętym karkiem :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Czerwiec 15, 2016, 14:32
Ehh, też myślę, że może mi wyjść do brody  :afraid:. Miałam już na głowie wszystkie długości świata (muszę kiedyś zrobić MWH żeby zobaczyć jak one się zmieniają, bo mi się zawsze wydaje, że nic a nic się nie poprawia), ale jednak wolę do ramion niż do brody. Będę zapuszczać przez wakacje jak szalona!  :czarymary:

EDIT: Potrzebuję na gwałt niewolnika do wcierania  :hihi:!
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Czerwiec 15, 2016, 14:54
A nie lepiej zrobic sobie kucyka i zobaczyc ile zabierze po tych 2t cm. (Gumeczka musi byc 2 cm nizej niz ciecie i potem dodatkowe cm na wyrownanie). Ja oddalam 50 cm

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Czerwiec 15, 2016, 15:43
A nie lepiej zrobic sobie kucyka i zobaczyc ile zabierze po tych 2t cm. (Gumeczka musi byc 2 cm nizej niz ciecie i potem dodatkowe cm na wyrownanie). Ja oddalam 50 cm

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Oj Ty to miałaś płaszcz z włosów . Zrobilam mierzenie w kucyku i wychodzi, że mi bob wyjdzie krótki. No nic. Zapuszczam. Taka jestem zdecydowana, że jakbym miała dłuższe to bym poszła jutro. No ale tak właśnie dzisiaj mierzylam i chłop mówi, że nie wie czy będę z krótszymi ładnie wyglądać . Apfff.

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Czerwiec 15, 2016, 15:46
A tak swoją drogą niebieskieberet nie wiem w jakich okolicach się obracasz ale na Jeżycach (Kościelna) jest salon gdzie tną całość za darmo jeśli oddajesz włosy :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Czerwiec 15, 2016, 15:48
A tak swoją drogą niebieskieberet nie wiem w jakich okolicach się obracasz ale na Jeżycach (Kościelna) jest salon gdzie tną całość za darmo jeśli oddajesz włosy :)
O dziękówka, nie mieszkam już niestety na Jeżycach, ale blisko mam. Chodzę do lumpa na Jeżyce .

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Czerwiec 15, 2016, 16:24
Jakby co to salon Kościelna 39B :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Czerwiec 15, 2016, 17:00
Jakby co to salon Kościelna 39B :)
Pójdę na pewno  :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Jakly w Lipiec 26, 2016, 13:04
Dwa marniutkie warkoczyki. Może starczą komuś na grzywkę XD
(https://s32.postimg.org/72xq4qg0h/P7260024f.jpg) (https://postimg.org/image/72xq4qg0h/)

(https://s32.postimg.org/5bxpc1b5d/image.jpg) (https://postimg.org/image/5bxpc1b5d/) (https://s32.postimg.org/oiawf7rn5/image.jpg) (https://postimg.org/image/oiawf7rn5/)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Lipiec 26, 2016, 13:23
Brawo brawo :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Lipiec 26, 2016, 13:24
Brawo, na pewno się przydadzą :) Sama obcinałaś?
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Lipiec 26, 2016, 13:32
Supeeer. Ile cm oddałaś?  <33
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: joanka w Lipiec 26, 2016, 13:34
Fajne ciecie w slusznej sprawie, brawo!

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Anja_K w Lipiec 26, 2016, 14:11
Brawo! :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Jakly w Lipiec 26, 2016, 14:56
Brawo, na pewno się przydadzą :) Sama obcinałaś?
Nie, w salonie :)

Supeeer. Ile cm oddałaś?  <33
Nie mierzyłam dokładnie, ale coś ok. 30 cm ;)

No i dzięki wszystkim ^_^

EDIT:
A wrzucę jeszcze fotki od fryzjerki. Na swoim "po" mam już włosy odkształcone od gumki, tutaj lepiej wyglądają ;P
(https://s31.postimg.org/h2qdpeg0n/13813654_1196556823710346_1521601051293315670_n.jpg) (https://postimg.org/image/h2qdpeg0n/) (https://s31.postimg.org/q7u55iu1j/13658918_1196556847043677_5437236705818106611_n.jpg) (https://postimg.org/image/q7u55iu1j/)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Lipiec 26, 2016, 15:44
Piękny gest <3 jak ze zmianą się czujesz? :)

( Pisał T9. Za błędy nie odpowiadam!)

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Jakly w Lipiec 26, 2016, 17:40
Piękny gest <3 jak ze zmianą się czujesz? :)
Na razie bardzo dobrze :) Jak może czytałyście w innym wątku, te moje cienizny strasznie mnie dołowały, więc nie tylko na głowie, ale i na duszy mi lżej. Tylko zobaczymy, jak sobie będę dawać radę z ich stylizacją, bo już sterczą we wszystkie strony XD
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Lipiec 26, 2016, 17:46
Super :) :) i najważniejsze, że ty się dobrze czujesz :)

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Mess w Sierpień 30, 2016, 22:30
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1267973549904144&id=1020473431320825
Moja kuzynka z najgrubszymi włosami, jakie kiedykolwiek miałam okazję dotykać <33 Jestem dumna!
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: viviandarkbloom w Wrzesień 24, 2016, 09:55
Laski co z ta perukarnia Rokoko odnosnie hennowanych wlosow? Pisalam do We Girls i odpisali mi ladnie ze przyjmuja i staraja sie wszystko wykorzystac. Ale nie wiem na czym tak w koncu stanelo bo chyba ktos z nimi sie kontaktowal?
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Wrzesień 24, 2016, 10:10
Laski co z ta perukarnia Rokoko odnosnie hennowanych wlosow? Pisalam do We Girls i odpisali mi ladnie ze przyjmuja i staraja sie wszystko wykorzystac. Ale nie wiem na czym tak w koncu stanelo bo chyba ktos z nimi sie kontaktowal?
Rossie w jakimś temacie wklejała rozmowę. Nie pamiętam już gdzie.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kazisław w Wrzesień 24, 2016, 10:13
http://www.goodhairday.pl/forum/totalnie-nie-o-wlosach/narzekalnia-smutki-i-zale/msg299474/#msg299474
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Wrzesień 24, 2016, 13:00
Umówiłam się na poniedziałek do salonu współpracującego z We Girls i powiedzieli, że hennowane mogą być, ale chcą zobaczyć w jakim stanie są włosy i będą wysyłać.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Wrzesień 27, 2016, 10:29
To znowu ja, ale chciałam zameldować, że to w końcu zrobiłam  :hura:. Byłam u fryzjera w poznańskiej Plazie, w salonie Jean Louis David, bo oni współpracują z We Girls. Przyjmują włosy farbowane i hennowane. Po prostu maja być w dobrej kondycji. Oddałam 25 cm z hakiem. Jakbym chciała ściąć na prosto, to wtedy nic się nie płaci, ale jak robią jakąś fryzurę, to się płaci 50 zł. Przy mojej długości trzeba było się pobawić, pocieniować itp., więc płaciłam, ale mycie z masażem głowy jest w gratisie  ;). Byłam tam sama i jakoś nagle zrobiło się dużo ludzi, wszyscy byli zajęci i głupio mi było prosić o zdjęcie  :roll: :( Mam tylko efekt przed i po zrobiony telefonem  :wtf: Po przyjściu od fryzjera zabrałam się od razu za hennowanie, bo odrost był okropny, więc trochę suche sztywniaki Wam prezentuję, ale już nie mogłam wytrzymać  >:)

Spoiler
(http://s4.postimg.org/k2eozzowp/20160924_092242.jpg) (http://postimg.org/image/k2eozzowp/)

(http://s4.postimg.org/6zj2gpyop/20160927_100419.jpg) (http://postimg.org/image/6zj2gpyop/)

(http://s4.postimg.org/a7njtrkyh/20160927_100556.jpg) (http://postimg.org/image/a7njtrkyh/)
Zdjęcia w pracy przy oknie. Aaaaaaah, ale jestem zadowolona, że to zrobiłam. Mam nadzieję, ze moje 4 warkoczyki się komuś przysłużą, bo mi bez nich dużo lżej na głowie. Już rozkminiam czy zrobić krócej czy zapuszczać :fryzjer:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Wrzesień 27, 2016, 10:43
Ojej ale ci pieknie.
W ogole to przeczytalam jednym tchem !!!
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: iinsza w Wrzesień 27, 2016, 11:14
Ale supeeer!!
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Wiewiórka w Wrzesień 27, 2016, 11:19
Wyglądasz super!
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Wrzesień 27, 2016, 11:21
Ale Ci ładnie bereciku :* no super normalnie :*

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Wrzesień 27, 2016, 11:32
Ale Ci cudnie pasują takie włosy! Buźka nabrała charakteru, zmiana na wielki plus jak dla mnie taka długość dla ciebie idealna

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Anja_K w Wrzesień 27, 2016, 12:59
Ślicznie Ci w tej fryzurze❤
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: niebieskiberet w Wrzesień 27, 2016, 13:38
Dziękuję Wam bardzo  :loveshower:  :loveshower: :loveshower:
Też się dużo lepiej czuję w takich włosach i przyznam szczerze, że od długości do łopatek zapuszczałam już trochę na siłę, bo zaplanowałam ich oddanie  :hihi: Wiadomo, sprawa się mocno przedłużyła, bo podcinałam ciągle końcówki z różną częstotliwością, żeby pozbyć się zniszczeń. Niedawno się jeszcze okazało, że Fundacja Rak'n'Roll nie zechce moich włosów. Po takim czasie mojego planowania, czekania, wątpienia i znowu planowania! Na szczęście udało się gdzie indziej.

Wiecie jak mi teraz dziwnie? Chciałam się oprzeć o poduszkę i sięgnęłam po włosy, żeby je odgarnąć, a ich nie ma  :hehe:, albo próbuję je zebrać przy zakładaniu torebki na ramię, a tam nie ma czego zbierać i chronić przez paskiem.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Czuka w Wrzesień 27, 2016, 14:43
Wiecie jak mi teraz dziwnie? Chciałam się oprzeć o poduszkę i sięgnęłam po włosy, żeby je odgarnąć, a ich nie ma  :hehe:, albo próbuję je zebrać przy zakładaniu torebki na ramię, a tam nie ma czego zbierać i chronić przez paskiem.

Haha miałam to samo po ścięciu. Przeszło po 3 dniach. A nowa fryzura super, jak dla mnie lepiej niż z długimi.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Wrzesień 27, 2016, 15:42
Calkiem inna buzia ! Gratuluje!


Ja swoje bardzo dlugo lapalam zeby mi nie wpadly do zupy czy cos :)

Aktualnie mam sukces, wlosy w kucyku zaczely siegac mi szyi :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Wrzesień 27, 2016, 16:22
Wiecie jak mi teraz dziwnie? Chciałam się oprzeć o poduszkę i sięgnęłam po włosy, żeby je odgarnąć, a ich nie ma  :hehe:, albo próbuję je zebrać przy zakładaniu torebki na ramię, a tam nie ma czego zbierać i chronić przez paskiem.

Haha miałam to samo po ścięciu. Przeszło po 3 dniach. A nowa fryzura super, jak dla mnie lepiej niż z długimi.
U mnie to bardzo długo trwało!

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Mariam w Październik 18, 2016, 18:09
To i ja dałam włos :)

Stan wyjściowy
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/e6fc1a0bf6d94acf6e31539f1645c310.jpg)
 
Warkoczyki
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/fd27eaa3e67ee15acd90cb9642c588a5.jpg)


Po obcięciu
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/6f8f4583b4e2eb89dbf83269155cd3bc.jpg)

I po wyrównaniu
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/d951113fda49521c0276fb7a1ac2ee2c.jpg)

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/e44d07f5cf8e432babc66f9c7c82242c.jpg)

Czuję się super :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: evvelinus91 w Październik 18, 2016, 18:15
Łaaaaał  <33 Pięknie teraz Twoje włosy wyglądają, jakie końce grubaśne :) Pokaż się z przodu :) Noo i oczywiście gratuluję decyzji :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Wiewiórka w Październik 18, 2016, 18:29
Podziwiam! Teraz wyglądają idealnie :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Październik 18, 2016, 18:36
Swietne! Masz teraz moja dlugosc :D

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Październik 18, 2016, 18:40
Bardzo fajny kształt! Chciałabym buźkę zobaczyć :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Październik 18, 2016, 19:13
O kurcze,ale zamiar byl ze tak krotko? No bo po obcieciu i po wyrownaniu to dla mnie i tak sporo roznica bardzo.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Mariam w Październik 18, 2016, 19:15
Dzięki bardzo! Na razie czuję się super, macam cały czas włosy jakie są grube :) fota od przodu poniżej, morda mało wyjściowa bo po całym dniu męczącym i pełnym wrażeń ;)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/10b6e200bf82974783c0ff8da6c54471.jpg)

Ewel: z przodu miałam krótsze, więc po obcięciu 25 cm przed był krócej niż przód więc trzeba było wyrównać :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Październik 18, 2016, 19:47
O maj gat zupelnie inna osoba! Dobrze wygladasz :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Październik 18, 2016, 20:08
Bardzo fajnie wyglądasz! Ja też po obcięciu macałam bo takie grube i sprężyste :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Październik 19, 2016, 00:24
Super wyglądasz :) i mialas podobną długość jak ja przed :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Natka w Październik 19, 2016, 09:09
Oja, wyglądasz młodziej! I tak świeżutko <3
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Chochlik w Październik 20, 2016, 12:36
Dziewczyny, 25 cm maja mieć warkoczyki czy sama długość  włosa? Pytałam  się fryzjera w Łodzi i Pani powiedziala, ze 25 cm mierzą od gumeczki do gumeczki.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Październik 20, 2016, 13:12
Od gumeczki do gumeczki :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kazisław w Październik 20, 2016, 14:21
To ja chyba nigdy nie zapuszczę takich włosów żeby warkocz miał 25 cm..
A wcale krótkich nie mam.ogladajac zdjęcia w Internecie mam wrażenie, ze polowa dziewczyn, które oddaly miały krótsze włosy niz ja...
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Październik 20, 2016, 14:24
Kazia, Ty chyba już takie masz :D Mi też się wydaje że dziewczyny krótkie oddają. Te 25cm to jest mniej niż pewnie sobie wyobrażasz :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Październik 20, 2016, 15:03
Ejjj to moje warkoczyki mialy 50 cm :D

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kazisław w Październik 20, 2016, 16:50
Chochlik ma tylko troszkę krótsze włosy niż ja a babeczka jej powiedziała, że brakuje jej jeszcze 10 cm dlatego marudzę :<
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Natka w Październik 24, 2016, 15:11
Hej! Ja też przychodzę :) Oddałam włosy na Rak n' Roll. Dokładnie 28cm :) (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161024/bdd2ea66346d9171393098942c13b1aa.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161024/24957439545fe8a57db71fcf180cea24.jpg)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Październik 24, 2016, 15:19
Powiem Ci ze wcale nie wygladaja te warkocze na cieniutkie
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Mariam w Październik 24, 2016, 15:42
Brawo Natka!!! I jak samopoczucie w krótkich włosach? :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Asmena w Październik 24, 2016, 15:43
Ja wolę Cię w długich włosach, ale gest piękny, gratki :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Natka w Październik 24, 2016, 15:53
Ewel w sumie może nie aż tak bardzo cienkie, ale grube też nie :hihi:
Mariam póki co ok, nie przeżywam, nie ma tragedii, czuje się dobrze :) zobaczymy po myciu :D
Asmena dziękuję :) odrosna! Bo na pewno będę zapuszczac :)
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Październik 24, 2016, 15:57
Takich jak Twoje cztery ja miałam dwa :haha:
Mam nadzieję, że się cieszysz bo wyglądasz super! <33
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Natka w Październik 24, 2016, 16:15
Hahahha :) no powiem szczerze, że albo do mnie nie dotarło, albo dotarło i zaakceptowalam, bo czuję się bardzo ok. Przede wszystkim jakoś mi tak lekko :) a jutro ułoże je po swojemu i poczuje jak cudownie miło można myć włosy XD
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Isabel w Październik 24, 2016, 16:17
Natka ale grubasy oddałaś. Włosy wyglądają piękne nie mogę się doczekać zdjęcia z twarzą

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Natka w Październik 24, 2016, 16:20
Iza fotka z buzia w jak wyglądają twoje włosy :) w sumie mnie się wydawało, że cieniutkie te warkoczysie :niewiem:
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Październik 24, 2016, 16:36
Nie sa cienkie bejbe. Ja sobie czasami taka przymiarke robie i wierz mi,mam duzo ciensze.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: alternative w Grudzień 26, 2017, 12:06
odkopuję :D.
coraz częściej myślę o ścięciu na krótko, bo nie jestem z nich zadowolona :P (no dobra, jak wysuszę z dyfuzorem, co zajmuje ok 15minut to przez jakieś max 2 godziny wyglądają spoko XD). a wyrzucić szkoda. z długością nie będzie problemu, bo są za zapięcie stanika, a chcę takiego krótkiego boba. ściąć chcę wiosną, najbardziej zniszczone końcówki zetnę
ale... rak'n'roll nie chce hennowanych. weGirls nic nie ma o tym, ale na wiżazu dziewczyna pisała, że nie biorą farbowanych.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: magiczna w Grudzień 26, 2017, 12:48
Ja oddałam hennowane, mam nadzieję, ze je wykorzystali :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Grudzień 26, 2017, 13:36
Napisz na fejsiku do nich i zapytaj :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Rossie w Grudzień 26, 2017, 14:33
Też oddałam hennowane i mam nadzieję że je wykorzystali. Ale jak na fb pisałam to faktycznie mówili że nie biorą.
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: viviandarkbloom w Grudzień 26, 2017, 23:28
Mi napisali ze staraja dobrac sie tak wlosie by nie zmarnowac nic. No kurde przyznam ze gdyby te moje pol metra grubego warkocza trafilo do kosza to bym sie wkurzyla

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: SweetBlasphemy w Grudzień 29, 2017, 14:58
To po prostu je sprzedaj. Po co na siłę być charytatywnym...

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: alternative w Grudzień 29, 2017, 15:27
właśnie na jednej z grup włosowych dziewczyna pisała, że sprzedała, ale jakieś marne grosze dostała. wyślę maila do wegirls czy takie chcą, jak nie to będe szukać skupu, będzie na wizytę u fryzjera :p
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Ewel w Grudzień 29, 2017, 15:51
To cos cienko sprzedala. Za moje oferowali 2.200.
Przejdz sie sama najlepiej do salonu jean luis david chyba tak sie to pisze i zapytaj
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: viviandarkbloom w Grudzień 29, 2017, 18:01
Za Hennowane daja bardzo malo

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Grudzień 29, 2017, 18:20
za moje 2.500, wiec marna kasa to to nie jest :D może teraz sprzedam jak dorosną ? :D
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: SweetBlasphemy w Grudzień 29, 2017, 19:10
No to już ładnie. Osobiście i tak wolałabym sprzedać, przynajmniej coś bym z tego miała. A salony fryzjerskie i tak sprzedają włosy...więc... wolę sama na tym zarobić

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: POKAHONTAZ w Grudzień 29, 2017, 20:01
No to już ładnie. Osobiście i tak wolałabym sprzedać, przynajmniej coś bym z tego miała. A salony fryzjerskie i tak sprzedają włosy...więc... wolę sama na tym zarobić

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
Ja swoje sama oddawalam, nie salon :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: SweetBlasphemy w Grudzień 29, 2017, 20:11
No to już ładnie. Osobiście i tak wolałabym sprzedać, przynajmniej coś bym z tego miała. A salony fryzjerskie i tak sprzedają włosy...więc... wolę sama na tym zarobić

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
Ja swoje sama oddawalam, nie salon :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ale pisze o przypadkach takich, że ktoś idzie do fryzjera na mocne cięcie i te włosy są najpierw obcinane w kitku a potem równanie. Salony takie włosy zwyczajnie sprzedają 😊

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: alternative w Grudzień 29, 2017, 22:06
też wolałabym sama wysyłać
Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: joanka w Grudzień 30, 2017, 10:37
Troche mnie zmartwilyscie.... madke namawiam, zeby hodowala na fundacje wlosy. I sama tez mam taka mysl, ze jak kiedys bede scinac to bede chciala je oddac. Ale jak maja robic jakies selekcje i po prostu te wlosy wyrzucic, bo cos-tam... to niefajnie. Teraz mam watpliwosci. Madka juz od miesiaca placze, ze ma za dlugie i chce sciac. A ja placze, ze nie - bo moze oddac chorym dzieciom czy kobietom po chemii... a tu sie jeszcze okaze, ze nic z tych planow nie wyniknie. Ech...

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Akcja Daj włos!
Wiadomość wysłana przez: Kazisław w Grudzień 31, 2017, 11:36
ja chciałam chodować znów na fundację,k ale niedobrze mi w dłuższych, wyglądam jakby mnie krowa liznęła :< i nie wiem co rooobić