Autor Wątek: Regulamin forum  (Przeczytany 8106 razy)

Października 06, 2014, 11:47
Przeczytany 8106 razy

Rudi

  • Fotografuję, nurkuję, na motorze włosy wożę :)
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 3874
    • moje fotografie
    • Awards
Regulamin forum
« dnia: Października 06, 2014, 11:47 »
Forum powstało z potrzeby dzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń w pielęgnacji włosów. Tworzymy je wszyscy wspólnie, więc serdecznie zachęcamy użytkowników do zapoznania się z poniższym regulaminem, aby uniknąć ewentualnych późniejszych niedomówień, nieporozumień i konfliktów. Razem tworzymy to miejsce, więc starajmy się, by każdy -nowy i stary- użytkownik czuł się tu komfortowo.

1. Każdy nowozarejestrowany użytkownik stając się uczestnikiem forum zgadza się na zasady i wytyczne funkcjonowania forum objęte poniższym regulaminem.
2. Na tym forum nie używamy wulgaryzmów ani obraźliwych epitetów. Wszystko da się powiedzieć kulturalnie, dlatego też starajmy się, by język, jakim piszemy, był przyjemny dla oczu i uszu.Wszelkie ostępstwa od tej reguły będą moderowane i usuwane, a użytkownicy nagminnie łamiący zasady otrzymają stosowne ostrzeżenia i bany.
3. Każdy użytkownik może założyć tylko jedno konto, każde kolejne będzie blokowane, podobnie jak użytkownik korzystający z wielu kont.  Zapomniane hasło da się odzyskać, a przypominamy, że moderatorzy i admini widzą wszystko.
4. Zabrania się umieszczania w dyskusjach treści reklamowych, postów z ukrytą reklamą, opinii i tekstów mających podświadomie nakierować czytelnika na określony produkt czy usługę. Linki lub posty z reklamą mogą być edytowane lub kasowane przez moderatorów i administratorów. Odnośniki do stron komercyjnych będą usuwane – także z podpisów. Zabronione jest reklamowanie swoich stron poza wyznaczonymi do tego miejscami(wyjątkiem mogą być blogi). Osoby "nabijające" sztucznie posty dla reklam mogą zostać zbanowane bezterminowo.
Osoby lub firmy, które są zainteresowane umieszczaniem na tym forum postów mających na celu reklamę sklepu, towaru lub usługi, i nie chcą, by ich posty lokujace produkt zostały usunięte, proszone są przede wszystkim o wybieranie nicka z pełną nazwą sklepu lub produktu jaki chcą reklamować, oraz o wczesniejszy kontakt z administracją forum.

5. Zabrania się umieszczania treści obrażających godność innych, propagujących przemoc i szydzących ze światopoglądu, przekonań religijnych, koloru skóry i przynależności etnicznej. Nie używamy wulgaryzmów. Wszystkie tego typu posty będą natychmiast usuwane lub modyfikowane.
6. Zabrania się pisania dużymi literami – w slangu internetowymi jest to równoznaczne z krzykiem, a podniesiony głos nie jest potrzebny w żadnej dyskusji.
7. W miarę możliwości należy unikać odbiegania od tematu głównego – dotyczy to również moderatorów. Ewentualne pojawiające tzw. off topy będą przenoszone do innych, odpowiedniejszych tematów.
8. Nie należy również powielać tematów – przed założeniem nowego tematu warto skorzystać z opcji „Szukaj” lub poświęcić chwilkę na sprawdzenie, czy ktoś już podobnego tematu nie poruszył. Powielane wątki o podobnej tematyce będą łączone przez moderatorów i adminów.
9. Na tym forum radzimy, ale również pytamy. Brak wiedzy na jakiś temat i związane z tym wątpliwości nie mogą być przyczyną szyderstw – jeśli nie umiemy pomóc pytającemu i nasza wypowiedź nie wniesie nic do tematu, nie udzielajmy się. Nikt nie jest wszystkowiedzący, więc nie naśmiewajmy się z niewiedzy innych.
10. I vice versa - to, że czegoś nie wiemy, nie zwalnia nas z przeczytania przygotowanego na dany temat FAQ - jesli w danym dziale widzimy takowe, zapoznajmy się z nim - będzie to miły wyraz szacunku dla osoby, która poświęciła swój czas, by podstawowe wiadomości zebrać w jedno opracowanie, ułatwiając nam w ten sposób szukanie odpowiedzi.
11.Prawa autorskie obowiązują wszędzie – również tutaj. Jeśli korzystamy z wypowiedzi, opracowań i twórczości innych, wymagane jest linkowanie do miejsca, skąd daną informację zaczerpnęliśmy.
12. Napisanie i opublikowanie posta oznacza zgodę autora na rozpowszechnianie treści jego postu na forum.
13.Pisanie i publikowanie swojej wypowiedzi bezpośrednio pod poprzednim swoim postem jest zabronione. Wprowadza chaos i zaniedbanie. W razie popełnienia błędu, uprasza się o edytowanie poprzedniego posta lub zgłoszenia go moderatorom/administratorom.

Regulamin obowiązuje od dnia 6.10.2014.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2015, 14:56 wysłana przez Isabel »


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
7676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 09, 2014, 18:57
wysłana przez Isabel