Biorąc pod uwagę nasze włosowe dbanie, to wyjdzie, że większość respondentów to suplementomaniacy.
Tego bym się akurat nie czepiała, być może suplementomaniacy to docelowa grupa dla pikusiowej

Niemniej...
...ankieta ma sporo błędów.
Po pierwsze, w pytaniu o wiek jest źle skonstruowana kafeteria, zwykle w tego typu pytaniach kafeterię buduje się w taki sposób:
"-do 20 lat
-od 21 do 40 lat
-powyżej 41 lat"
gdyż osoby wypełniające ankietę mające np. równo 20 lat nie będą wiedziały, do której kategorii się zapisać.
To samo w pytaniu o wielkość miejscowości zamieszkania, te kwestie mogą się wydawać błache ale dla badacza są niezwykle istotne.
I kolejne, nad którym, przepraszam, ale nie wiem czy się śmiać, czy płakać:
"Jeżeli nie przyjmuje Pan(i) suplementów diety, proszę podać powód:
*pytanie można pominąć w przypadku kiedy ankieter przyjmuje suplementy diety"
ANKIETER to osoba, która przeprowadza ankietę. ANKIETOWANY to osoba, która odpowiada na pytania zawarte w ankiecie.
Sposób rozróżnienia płci w zadawanym pytaniu powinien być spójny, jeśli już piszesz "Pan(i)" to w kolejnym pytaniu nie pisz "Pan/Pani" bo wygląda to niezbyt ładnie.
Pytanie "Jak długo przyjmuje Pan/Pani suplementy diety?" powinno być bardziej doprecyzowane, jeśli ktoś przyjmuje kilka suplementów, to może jeden brać tylko 2 tygodnie a inny brać latami. Warto byłoby to pytanie rozbić na dwa osobne i uwzględnić np, jaki był najkrótszy czas stosowania danego preparatu a jaki najdłuższy albo zrobić z tego pytanie otwarte.
Warto byłoby też uściślić, czym jest suplement diety. Czy suplementy to jedynie tabletki/syropy etc, czy również zioła i herbaty. Można taką informację zawrzeć w poszczególnych pytaniach albo w preambule.
Kolejna kwestia... zbyt dużo masz pytań otwartych, utrudniasz sobie tym samym pracę. Zbieranie "ręcznie" wypowiedzi jest czasochłonne a i opracowywanie nowych zmiennych z pytań otwartych w programie zajmuje niemało czasu. Wiele pytań można zmienić na pytania półotwarte, respondent nie byłby tak szybko znużony a Tobie ułatwiłoby to pracę.
W niektórych pytaniach jest bardzo uboga kafeteria, warto byłoby ją rozbudować, są pytania w których w ogóle nie uwzględniasz brania ziół i środków kupowanych w sklepach ze zdrową żywnością a są i takie w których jest to uwzględnione.
Takich pytań jak: "Czy przyjmuje lub przyjmował(a) Pan(i) związki roślinne jako suplementy diety?" z tak skonstruowana kafeterią w badaniach się nie robi! Takie pytanie należy rozdzielić na dwa pytania: filtrujące i półotwarte.
Przepraszam, ale widząc kolejne 5 pytań otwartych pod sam koniec już nie dotrwałam i odpuściłam, w ankiecie lepiej żeby nie było więcej niż 3 pytania otwarte.
Nie miej mi za złe tego elaboratu ale co nieco na temat przeprowadzania badań wiem i chcę Ci pomóc, sama niedawno pisałam licencjat i wiem, że promotorzy nie zawsze pomagają skonstruować narzędzie i można się wtedy pogubić.