Naturalna pielęgnacja i alternatywne metody dbania o włosy > Pielęgnacja Curly Girl

CG - stosujecie?

(1/4) > >>

ferrieha:
Hej, jest tu sporo osób z pięknymi lokami albo falami. Stosujecie CG?

Dusia96:
Jestem właścicielką loków, ale nie jestem za CG :). Uważam, że nie powinno się całkowicie  rezygnować z silikonów, ponieważ są potrzebne żeby chronić włosy przed puchem i zabezpieczają je przed zniszczeniami.
Używam też żeli do stylizacji z polimerami i taka pielęgnacja wychodzi im tylko na dobre  :)

ferrieha:
Dusia, a próbowałaś kiedyś cg? :)
Mi do pięknych loków niestety bardzo daleko. Dopiero niedawno okazało się, ze moje proste włosy wcale nie są proste, tylko falowane ;-) po silikonach totalnie udają proste.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

joanka:
Ja kiedyś chciałam spróbować tej pielęgnacji CG - ale jakoś niezbyt szło mi analizowanie składów... Za dużo informacji, a w sklepach za mało czasu, żeby wszystko wyczytać. Uważam, że ta metoda pielęgnacji jest dosyć trudna... i chyba ciężko by było znaleźć produkty np. do stylizacji, zabezpieczania czy rozczesywania, które zupełnie silikonów nie mają - a przecież stylizacja to nieodłączna część "dbania" o loki czy fale...
Teraz głównie opieram się na produktach, które w składach mają oleje, jakieś ekstrakty roślinne itd, oraz na sprawdzonych już kosmetykach.  :)

ferrieha:
Joanka - też mam problem z analizowaniem składów, nie znam się na tym na tyle, żeby umieć rozróżnić co jest w pełni zgodne z CG, a co nie... dlatego na razie tylko szamponu jestem pewna, odżywka i pianka, które stosuję, pewnie nie są zgodne z cg. Już się jednak mniej więcej zorientowałam, jakie odżywki będą zgodne i szukam ich, tylko nie mogę znaleźć ;) Co do stylizatorów - jak najbardziej są takie zgodne z CG :) na pewno żel lniany i aloesowy, niektóre żele sklepowe też mają krótkie i akceptowalne składy. Nie wiem jak z piankami. Ja dopiero zaczynam się orientować co i jak :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej