Autor Wątek: Problem z nierówną długością  (Przeczytany 5337 razy)

Styczeń 14, 2016, 14:27
Przeczytany 5337 razy

edi

• *
  • Kłaczek
    • Awards
  • Porowatość: wysoka/średnia
  • Typ włosa: kręcone
  • Stan: suche
  • Podatność na obciążenie: tak
  • Skóra głowy: normalna
  • Farbowanie: henna
Problem z nierówną długością
« dnia: Styczeń 14, 2016, 14:27 »
Witam wszystkich!
Czy spotkałyście się kiedyś może z takim problemem, że włosy rosną bardzo wolno (lub wydaje się że wcale) w jednym miejscu na głowie?
W moim przypadku, jest to tył głowy, mniej więcej od wysokości ucha w stronę karku. Nie wiem co może być tego przyczyną, zaobserwowałam to już jakiś czas temu (może rok, ciężko powiedzieć). Reszta włosów, powiedzmy że rośnie w miarę normalnie. Kilka razy próbowałam podcinać włosy, aby ta różnica aż tak bardzo nie rzucała się w oczy, ale ciągle jest ten problem.
Nie tak dawno miałam problem ze wzmożonym wypadaniem włosów, czy możliwe jest to, że najbardziej wypadły właśnie w tym miejscu, a teraz rosną nowe? Bo jakieś tam są, krótkie bo krótkie, ale może to baby hairy?
Naturalnie mam kręcone włosy, kilka razy robiłam keratynowe prostowanie. Na pofalowanych aż tak tego nie widać jak na prostych. Nie chcę ich ciągle podcinać, chciałabym w końcu móc zapuścić długie włosy..  :( Co jakiś czas stosuję kurację drożdżową, z siemienia lnianego oraz skrzypokrzywę, ciężko mi się zmotywować do codziennego wcierania wcierki, a nawet jak już to robię to mam wrażenie że wypada mi po tym więcej włosów.
Pozdrawiam i dołączam parę zdjęć na zobrazowanie mojego problemu.

Tutaj dwa pierwsze z listopada, trzecie (najbardziej proste) z grudnia.

To z dziś, rozpuszczone po koczku (przepraszam za słabą jakość)

A tu lekko pofalowane, przerzucone do przodu.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2016, 21:22 wysłana przez Kas »

Styczeń 14, 2016, 18:37
Odpowiedź #1

Czarna Wiedźma

• **
  • Teen Hair
    • Awards
  • Porowatość: średnia/niska
  • Typ włosa: proste
  • Stan: zdrowe, ale słabe
  • Podatność na obciążenie: zdarza się, ale rzadko
  • Skóra głowy: normalna?
  • Długość: 64cm mierzone od czoła
  • Grubość kucyka: 7cm
Odp: Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2016, 18:37 »
Włosy nigdy nie rosną równo, u mnie jest odwrotnie.
Po zdjęciach z listopada i grudnia powiedziałabym raczej, że się mocno wykruszają, najbardziej na środku (szaliki, czapki, naszyjniki?). Są porozdwajane? Jak wygląda Twoja pielęgnacja włosów?

Styczeń 14, 2016, 18:50
Odpowiedź #2

dancetaria

• Zaplątana
    • Awards
  • Porowatość: średnia
  • Stan: zdrowe
  • Podatność na obciążenie: nie
  • Skóra głowy: zdrowa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2016, 18:50 »
A ja chyba mam podobny problem, może nie aż tak ale też mam od zawsze taką dziurę na środku włosów. Też mi się wydaje że to włosy nad karkiem mi wolniej rosną.

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

Styczeń 14, 2016, 20:55
Odpowiedź #3

Anja_K

• Nie ma życia, jest forum
    • Awards
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2016, 20:55 »
Albo wycierają sie od poduszki czy naszyjników jak mówi Czarna wiedzma. Sama mam takie kikutki nad szyja ale nie przezedzaja mi tak środka włosów. Wydaje mi się ze jak się w koczku to te włosy co się nie łapią, to za mocno trą o poduszkę

Styczeń 14, 2016, 20:56
Odpowiedź #4

madzia

• Zakupoholik na odwyku - dobrowolny ban na kosmetyki! Można się zgłosić poprzez profil -> awards -> Show Available Awards ->  request award lub pisząc do użytkownika Naatz lub Poka.
    • Awards
  • Porowatość: średnia > wysoka
  • Typ włosa: fale 2a
  • Podatność na obciążenie: skalp tak, włosy nie
  • Farbowanie: tak, Syoss oleo intense
  • Długość: 50 cm
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2016, 20:56 »
Zepnij włosy wysoko w petelke i zrób zdjęcie od tyłu. Zobaczysz czy faktycznie masz przerzedzone w miejscu, o którym piszesz.
A ja miałam taką dziurę jak koledzy wycieli mi włosy... 
MWH falowanego brązu

cel: 37,5 - 40 - 50 - 60 cm

Styczeń 14, 2016, 21:25
Odpowiedź #5

Kas

• εωσφόρου φως
  • S.W.A.T.
    • Awards
  • Porowatość: niska
  • Stan: całkiem spoko ;)
  • Podatność na obciążenie: raczej nie
  • Skóra głowy: wrażliwa
  • Farbowanie: henna + indygo
  • Długość: tak O‿o
  • Grubość kucyka: ok. 10 cm
Odp: Problem z nierówną długością
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2016, 21:25 »
Proszę nadawać wątkom temat mówiący więcej o problemie, wątki zatytułowane "problem", "pomocy" czy "ratunku" nie zdradzają nic a nic z tematu, w jakim użytkownik potrzebuje pomocy, a wręcz opóźniają dotarcie kompetentnych osób (serio, czasem ktoś rzuci okiem na temat i wie, że może pomóc, a w przypadku tak "enigmatycznie" zatytułowanego może rzucić okiem i nawet nie otworzyć).
דער עולם איז אַ גולם‫

Denkowanie, denkowanie!!!

Styczeń 14, 2016, 22:22
Odpowiedź #6

edi

• *
  • Kłaczek
    • Awards
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2016, 22:22 »
Włosy nigdy nie rosną równo, u mnie jest odwrotnie.
Po zdjęciach z listopada i grudnia powiedziałabym raczej, że się mocno wykruszają, najbardziej na środku (szaliki, czapki, naszyjniki?). Są porozdwajane? Jak wygląda Twoja pielęgnacja włosów?

Szalików nie noszę, jesli już to chusty, ale staram się przy tym związywać włosy, naszyjników i czapek również w ogóle nie noszę (czapki bardzo rzadko, jeśli jest już naprawdę mega zimno).
Końce raczej są w porządku, może znajdzie się kilka rozdwojonych, ale planuję na dniach robić keratynowe prostowanie dlatego czekam z podcięciem.

Jeśli chodzi o pielęgnacje to włosy myję co 3-4 dni (Babydream, Isana z mocznikiem). Staram się olejować włosy min. raz na tydzień, zazwyczaj zostawiam olej na noc (babydream, amla, kokos). Po każdym myciu staram się nakładać maskę (kallosy+kropla jakiegoś oleju lub mąka ziemniaczana), a jeśli nie mam czasu to wmasowuję Nivea LR lub Garnier (żółta), spłukuję, a potem odżywkę b/s (ziaja żółta lub joanna aktualnie len i rumianek). Zdarza się, że przed myciem nakładam naftę(rzadko). Na skórę głowy od czasu do czasu mieszankę oleju rycynowego z np.kokosem, czasem maskę drożdżową.  Nie farbuję chemią już od dobrych kilku lat, jedynie od czasu do czasu henną. Baaaaaaaardzo rzadko prostuję (może raz na 3-4 miesiące), jeśli suszę włosy suszarką to niestety tylko ciepłym nawiewem. Do spania związuję koczka ślimaczka.

Albo wycierają sie od poduszki czy naszyjników jak mówi Czarna wiedzma. Sama mam takie kikutki nad szyja ale nie przezedzaja mi tak środka włosów. Wydaje mi się ze jak się w koczku to te włosy co się nie łapią, to za mocno trą o poduszkę

Właśnie też mi to kiedyś przeszło przez myśl, że to może przez poduszkę, ale nie wiem co mam innego zrobić z włosami jak idę spać. :( Hmm może faktycznie epiej zostawić je "luzem"?  :???:

Zepnij włosy wysoko w petelke i zrób zdjęcie od tyłu. Zobaczysz czy faktycznie masz przerzedzone w miejscu, o którym piszesz.
A ja miałam taką dziurę jak koledzy wycieli mi włosy...

Jak tak zrobię to przerzedzeń nie widać, tylko te krótkie włosy nie łapia się do koczka na czubku głowy, wypadają i sobie latają "luzem". Nie łysieję w tym miejscu, tylko wydaję mi się, że straaaaaasznie wolno rosną (o ile w ogóle rosną).

A ja chyba mam podobny problem, może nie aż tak ale też mam od zawsze taką dziurę na środku włosów. Też mi się wydaje że to włosy nad karkiem mi wolniej rosną.

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

Ehh zazdroszczę, że nie aż tak..  Ja dawniej tak nie miałam :( .

Kurcze, jak tak się teraz nad tym zastanawiam, to może faktycznie to to związywanie włosów do spania i tarcie o poduszkę.. Włosy do spania związuję gdzieś od 1,5 roku, wcześniej się nie przejmowałam tym co się z nimi dzieje w nocy i nie było tego problemu..

Styczeń 14, 2016, 22:30
Odpowiedź #7

madzia

• Zakupoholik na odwyku - dobrowolny ban na kosmetyki! Można się zgłosić poprzez profil -> awards -> Show Available Awards ->  request award lub pisząc do użytkownika Naatz lub Poka.
    • Awards
  • Porowatość: średnia > wysoka
  • Typ włosa: fale 2a
  • Podatność na obciążenie: skalp tak, włosy nie
  • Farbowanie: tak, Syoss oleo intense
  • Długość: 50 cm
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2016, 22:30 »
A warkocz na noc?
MWH falowanego brązu

cel: 37,5 - 40 - 50 - 60 cm

Styczeń 14, 2016, 23:24
Odpowiedź #8

edi

• *
  • Kłaczek
    • Awards
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2016, 23:24 »
A warkocz na noc?

Próbowałam czasem, ale moje włosy wybitnie źle wyglądają po takim warkoczu, są jakieś takie pogniecione, że ani to fale, ani loki. Dziwne są :wariatka: .  Ale dam mu jeszcze dziś ostatnią szansę.. :-)

Tak w ogóle to dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeśli komuś jeszcze przyjdzie do głowy jakaś porada to chętnie poczytam i wypróbuję!