Autor Wątek: Problem z wypadaniem włosów  (Przeczytany 694 razy)

Sierpień 29, 2018, 21:59
Przeczytany 694 razy

xiko

• *
  • Kłaczek
    • Awards
  • Typ włosa: proste
  • Farbowanie: nie
  • Długość: 10cm
Problem z wypadaniem włosów
« dnia: Sierpień 29, 2018, 21:59 »
Witam,
Zacznę od tego, że po przeprowadzeniu się do Gdyni rozpoczęła się moja przygoda z problemami ze skórą głowy. Włosy zaczęły mi wypadać i pojawił się łupież, którego nie szło się pozbyć. Poszedłem do swojego dermatologa, dostałem tabletki na obniżenie poziomu testosteronu ( bez badań! ), musiałem kupić szampom pharmaceris i olejek do skóry głowy. Problemy zniknęły na 2 miesiące. W tym czasie nadal stosowałem owy szampon. Oczywiście tabletki przestałem brać po 2 miesiącach, bo pojawiły się bóle serca. Problem wrócił mniej więcej 1,5 miesiąca temu, wypadło mi ponownie dużo włosów i pojawił się dosłownie łysy plac, byłem u trychologa i mam stwierdzony suchy łupież. Dostałem na to ojelek oraz specjalny szampon. Póki co powoli schodzi. Dodatkowo biorę tabletki vitapil. Chciałbym się zapytać ( oczywiście zacznę to robić, gdy już wyleczę skórę głowy ) co mógłbym dodać na porost włosów, może jakaś wcierka oprócz tabletek aby wyrosły szybciej? Nie ukrywam, że w moim wieku mieć łysy plac to troszkę niefajnie :).

Sierpień 30, 2018, 09:22
Odpowiedź #1

Amaudie

• Zaplątana
    • Awards
  • Porowatość: średnia --> niska
  • Typ włosa: falowane
  • Stan: dobry
  • Podatność na obciążenie: tak
  • Skóra głowy: wrażliwa
  • Farbowanie: regularna henna :)
  • Długość: 55cm
  • Grubość kucyka: 10cm
Odp: Problem z wypadaniem włosów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2018, 09:22 »
Spróbuj może Banfi, ewentualnie może jakiś tonik z Sylveco? :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Wrzesień 02, 2018, 13:35
Odpowiedź #2

Czuka

• Zaplątana
    • Awards
  • Porowatość: średnia
  • Typ włosa: proste
  • Stan: rozjaśnione na końcówkach
  • Podatność na obciążenie: nie
  • Skóra głowy: ok:)
  • Farbowanie: tak
  • Długość: do cycków
  • Grubość kucyka: 8 cm
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2018, 13:35 »
Na porost myślę najlepiej działać na 2 frontach czyli wcierki + suplementacja wewnętrzna (i ogólnie dieta). Ale co to miałoby być dokładnie to ciężko stwierdzić, bo co osoba, to inna skuteczność suplementów i kosmetyków (u mnie np. spisała się biotyna). Najlepiej zajrzyj do działu o wcierkach i suplementach.

Listopad 02, 2018, 14:46
Odpowiedź #3

Maniek

• Zaplątana
  • Zakupoholik na odwyku - dobrowolny ban na kosmetyki! Można się zgłosić poprzez profil -> awards -> Show Available Awards ->  request award lub pisząc do użytkownika Naatz lub Poka.
    • mój funpage na fejsie :D
    • Awards
  • Porowatość: średnia
  • Typ włosa: 2cNii
  • Stan: zdrowe
  • Podatność na obciążenie: u nasady tak, końcówki średnio
  • Skóra głowy: normalna
  • Farbowanie: Senes i henna
  • Długość: 60
  • Grubość kucyka: 8,5
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2018, 14:46 »
Przy problemach z suchym lupiezem raczej unikalbym wcierek na alkoholu, vianek tonik normalizujacy jest chyba dobry, orientana tonik ajurwedyjski, bionigree serum pobudzajace, nie pamietam co jeszcze jest fajnego bez alkoholu XD jeszcze sa ampulki bioxsine, biovax men z tanszych, bionigree ma jeszcze chyba teraz to sie nazyea emulsja do skory glowy, mozna nakladac przed myciem na godzine, dwie albo po myciu na 20 minut, ale to ostrzegam, ma kwas nikotynowy wiec zaczerwieniona skora i pieczenie/grzanie wtedy jest, zwlaszcza na twarz jak sie wyjedzie lub na zakolach, ale ma tez kofeine. Pharmaceris ma tez serum z kofeina, ale nie pamietam czy jest z alkoholem. Z supli polecam silica, przynajmniejnu mnie najlepiej sie spraedza. A jakim szamponem teraz myjesz?
Edit. Ale sie szybko ogarnalem z ta pomoca XD