Autor Wątek: Pływanie!  (Przeczytany 1128 razy)

Czerwiec 02, 2018, 20:36
Przeczytany 1128 razy

Ligatura

• Roszpunka
    • Awards
  • Porowatość: niska
  • Typ włosa: 2a/2b
  • Stan: zdrowe, cienkie
  • Podatność na obciążenie: tak
  • Skóra głowy: problematyczna
  • Farbowanie: nie
Pływanie!
« dnia: Czerwiec 02, 2018, 20:36 »
Hej,

Nie znalazłam takiego wątku, a ostatnio przechodzę pływacką euforię — to zakładam wątek ;)

Moje story z pływaniem nie jest jeszcze długie: od początku kwietnia chodzę na lekcje pływania, póki co najlepiej mi idzie stylem grzbietowym (pływam bez desek już), ale lada chwila chcę próbować kraulem, bo bardziej mi się podoba. Niedługo zacznę elementy żaby. W dzieciństwie nie mogli mnie nauczyć pływać – bałam się – ale teraz jest czysty fun!

Pływanie? Jaki jest Wasz ulubiony styl?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I'm doing Science and I'm still alive.
I feel FANTASTIC and I'm still alive.
While you're dying I'll be still alive.
And when you're dead I will be still alive.
STILL ALIVE <3

Czerwiec 02, 2018, 23:22
Odpowiedź #1

domka

• Królowa protein!
  • Nie ma życia, jest forum
    • Awards
  • Porowatość: średnia/niska
  • Typ włosa: 1C F ii
  • Stan: zdrowe
  • Podatność na obciążenie: TAK
  • Skóra głowy: przetłuszczająca się
  • Farbowanie: NIE
  • Długość: za zapięcie stanika
  • Grubość kucyka: 8 cm :(
Odp: Pływanie!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2018, 23:22 »
Ale fajnie! Plywalam przez lata jako dziecko! Ja lubilam kraula. Zabka jest spoko, ale bardzo powolna. Na plecach nie lubie, bo nie widze gdzie plyne. Delfin jest meczacy i max 1 basen zrobie (albo juz nie xD to bylo lata temu), bo meczace. Przestalam plywac przez problemy ze skora ;(
Super, ze sie uczysz!

Czerwiec 03, 2018, 22:45
Odpowiedź #2

joanka

• wyleczony z zakupoholizmu
    • Awards
  • Porowatość: średnia?
  • Typ włosa: falowane/kręcone
  • Stan: pracuję nad tym:)
  • Podatność na obciążenie: nie
  • Skóra głowy: OK
  • Farbowanie: tak
  • Długość: średnie
  • Grubość kucyka: 8
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2018, 22:45 »
Hejo! Zapisuje sie do watku, na dniach planuje zakupic karnet na basen  ;-)

Ja lubie plywac i plywam od dziecka - uwazam, ze dobrze mi to wychodzi, a do tego bardzo relaksuje i cwiczy wszystkie miesnie - samo zdrowie!

Moj ulubiony styl to zabka - i wcale nie uwazam, ze jest wolny. Trzeba sie namachac, ale mozna plywac szybko - to zaden problem  ;-) Ja lubie zabke, bo plywajac rekreacyjnie najlepiej tak odpoczywam. Lubie tez plywac pod woda, nurkowac i robic fikolki. Nie mam problemu z plywaniem na plecach, fajnie tak po prostu polezec na wodzie.

Od jakiegos roku czy dwoch przy okazji wakacji ucze meza jak sie zachowac w wodzie, jak ulozyc cialo, zeby sie unosilom jak plywac. On nigdy sie nie uczyl i boi sie. Ale powolutku przelamuje swoje leki. Pomogla maska do snurfingu chyba? (do ogladania rybek pod powierzchnia wody). Najpierw wsadzal tylko glowe do wody, a tylek mial na wierzchu  :-P  Ale z czasem wchodzimy coraz dalej i juz umie przeplynac kilka metrow! Oczywiscie tylko jak czuje dno, bo dalej sie boi wyjsc. Ale i tak sie ciesze z tych postepow, bo dla mnie odpoczynek nad woda/w wodzie jest najlepszy!  :-)

Wysłane z mojego PSP3530DUO przy użyciu Tapatalka

DATY CIĘCIA: 26.07.16/ 24.04.17/ 1.02.2018
henno-cassiowanie: 5.02.2018

CEL: loki do pępka

*  MWH - http://www.goodhairday.pl/forum/wlosowe-historie/joanka-mwh-opisana-i-opowiedziana-pismem-obrazkowym-%29/

Czerwiec 04, 2018, 07:24
Odpowiedź #3

Rossie

• Włosowe Siły Specjalne
  • Zakupoholik na odwyku - dobrowolny ban na kosmetyki! Można się zgłosić poprzez profil -> awards -> Show Available Awards ->  request award lub pisząc do użytkownika Naatz lub Poka.
    • Blog, niewłosowy
    • Awards
  • Porowatość: średnia
  • Typ włosa: falowane
  • Skóra głowy: normalna
  • Farbowanie: tak, henna
  • Grubość kucyka: 6 cm
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2018, 07:24 »
Od niedawna też chodze na basen, kiedyś pływałam tylko latem w jeziorze żabką "obserwatorką" :haha: Przez problemy z kolanami wszyscy polecali pływanie więc postanowiłam nauczyć się kraula żeby móc faktycznie na basenie zrobić trening a nie relaks ;) No i żabka na kolana nie jest najlepsza.
Niestety póki co nie jest to jeszcze czysty fun i relaks bo musze się bardzo skupiać na oddychaniu i jest to dość męczące mimo że po każdej przepłyniętej długości zatrzymuję się na chwilę bo nie umiem nawrotów, i kraulem robię max 3 baseny a potem 2 żabką żeby odpocząć :D Ale może z czasem to przyjdzie ;)
:Rossie: Moja włosowa historia

Aktualne zdjęcie: klik
Dumna sezamowa siostra.

Czerwiec 04, 2018, 07:40
Odpowiedź #4

POKAHONTAZ

• ŁOBUZIARA
  • S.W.A.T.
  • Zakupoholik na odwyku - dobrowolny ban na kosmetyki! Można się zgłosić poprzez profil -> awards -> Show Available Awards ->  request award lub pisząc do użytkownika Naatz lub Poka.
    • Awards
  • Porowatość: Średnia/niska
  • Typ włosa: Proste 1B
  • Stan: Zdrowe
  • Skóra głowy: Przetłuszczająca
  • Farbowanie: Nigdy
  • Długość: Talia
  • Grubość kucyka: 9
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2018, 07:40 »
To tez sie wypowiem bo plywam, chociaz ost malo czasu :( nie polecam zabki na lroblemy z kregoslupem, tak samo jak delfina :) do tego odpoczynek po przeplynieciu jest tak samo wazny jak oddychanie w trakcie, wiec nie przejmuj sie ze nie dajesz rady czy cos. Ja np. Robilam 3 baseny po czym mialam 30 sek przerwy i od nowa. Wazne zeby to nie byly dlugie przerwy. Do tego polecam na basen pletwy, pianki i deski. Super cwiczenia mozna robic, urozmaicic plywanie i nie jest tak nudno

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Kto tu jest największym łobuzem forumowym?!:pala:
tyle się u mnie dzieje - MWH

Czerwiec 04, 2018, 08:12
Odpowiedź #5

Rossie

• Włosowe Siły Specjalne
    • Blog, niewłosowy
    • Awards
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2018, 08:12 »
Ja własnie rozmyślam nad tym, żeby wprowadzić jakieś ćwiczenia dla urozmaicenia ale nie wiem jakie :D Bo tak to pływam w tę i z powrotem 50 min, najgorzej pierwsze 20-30 min nudzi się strasznie :D

Dumna sezamowa siostra.

Czerwiec 04, 2018, 09:06
Odpowiedź #6

joanka

• Awards
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2018, 09:06 »
Dziewczyny, a bylyscie kiedys na aqua areobiku? To jest podobno fajna zabawa na basenie  :-)

*  MWH - http://www.goodhairday.pl/forum/wlosowe-historie/joanka-mwh-opisana-i-opowiedziana-pismem-obrazkowym-%29/

Czerwiec 04, 2018, 09:18
Odpowiedź #7

Rossie

• Włosowe Siły Specjalne
    • Blog, niewłosowy
    • Awards
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2018, 09:18 »
Ja chodziłam, nawet spoko, choć głównie starsze panie i dziwnie się czasami czułam :D Można się fajnie zmęczyć, ale trudno się było dostać na zajęcia co mnie wkurząło więc przerzuciłam się na samo pływanie :)

Dumna sezamowa siostra.

Czerwiec 04, 2018, 09:50
Odpowiedź #8

Ligatura

• Roszpunka
    • Awards
  • Typ włosa: 2a/2b
  • Stan: zdrowe, cienkie
  • Podatność na obciążenie: tak
  • Skóra głowy: problematyczna
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2018, 09:50 »

Od jakiegos roku czy dwoch przy okazji wakacji ucze meza jak sie zachowac w wodzie, jak ulozyc cialo, zeby sie unosilom jak plywac. On nigdy sie nie uczyl i boi sie. Ale powolutku przelamuje swoje leki. Pomogla maska do snurfingu chyba? (do ogladania rybek pod powierzchnia wody). Najpierw wsadzal tylko glowe do wody, a tylek mial na wierzchu  :-P  Ale z czasem wchodzimy coraz dalej i juz umie przeplynac kilka metrow! Oczywiscie tylko jak czuje dno, bo dalej sie boi wyjsc. Ale i tak sie ciesze z tych postepow, bo dla mnie odpoczynek nad woda/w wodzie jest najlepszy!  :-)

Ja na pierwszej lekcji czułam się niepewnie w miejscu, gdzie basen miał 180 cm (ja mam 160 ;)). Na którejś kolejnej zrobiłam tak, że spróbowałam dotknąć nogami dna, zobaczyłam, że to nie jest jakoś strasznie głęboko i jest lepiej! :jej:
I'm doing Science and I'm still alive.
I feel FANTASTIC and I'm still alive.
While you're dying I'll be still alive.
And when you're dead I will be still alive.
STILL ALIVE <3

Czerwiec 04, 2018, 10:00
Odpowiedź #9

joanka

• Awards
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2018, 10:00 »

Ja na pierwszej lekcji czułam się niepewnie w miejscu, gdzie basen miał 180 cm (ja mam 160 ;)). Na którejś kolejnej zrobiłam tak, że spróbowałam dotknąć nogami dna, zobaczyłam, że to nie jest jakoś strasznie głęboko i jest lepiej! :jej:
On ma schizy jak mu sie woda wlewa jednoczesnie do nosa i uszu. No i boi sie otworzyc oczy pod woda. Dlatego musi czuc dno, inaczej nie polozy sie na wodzie. Dlatego w naszym przypadku wakacyjne ogladanie rybek z maska dalo najlepsze efekty  :-)

Czerwiec 04, 2018, 10:41
Odpowiedź #10

POKAHONTAZ

• ŁOBUZIARA
  • S.W.A.T.
    • Awards
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2018, 10:41 »
Samo plywanie z deska na wyciagnietych rekach i pletwy, mala deska miedzy uda i plywanie samymi rekami lub odwrotnie. Deska w rekach i praca samych nog. Ja najwieksza frajde mam z pletw, zasuwa sie szalenczo, ale majac krotkie pletwy trzeba dobrze pracowac stopa bo inaczej nie popchna, dlugie pletwy mimo braku dobrej pracy beda pchac w przod.

Czerwiec 04, 2018, 10:44
Odpowiedź #11

joanka

• Awards
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2018, 10:44 »
Fakt - pletwy sa mega!

Ja nie mam wlasnych, nie wiem czy na moim basenie mozna je jakos wypozyczyc? Deski i wszystkie inne makarony mozna brac  :-)

Czerwiec 04, 2018, 10:45
Odpowiedź #12

POKAHONTAZ

• ŁOBUZIARA
  • S.W.A.T.
    • Awards
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2018, 10:45 »
U nas sa pletwy, ale ja mam swoje. Dalam cos ok 100 zl ze speedo

Czerwiec 05, 2018, 21:55
Odpowiedź #13

rajska

• **
  • Teen Hair
    • Awards
  • Typ włosa: proste
  • Długość: okolice ramion
  • Grubość kucyka: ok. 8 cm
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2018, 21:55 »
Ja chodzę na basen z koleżanką z pracy od paru miesięcy. Czasem jesteśmy 2x w tygodniu, czasem raz, czasem wcale, ale generalnie myślę że te 4x na miesiąc się uzbiera.
Natomiast pływaczka ze mnie żadna, pływam bardzo wolno i tylko żabką bo nie chce mi się suszyć włosów po basenie. Wszystkie czepki niestety o kant dupy potłuc, nic nie dają. To są te momenty kiedy mam ochotę opitolić się na krótko :D
No ale- pomimo że nie pływam dobrze to lubię chodzić dla zabawy i dla relaksu :)

Czerwiec 06, 2018, 19:49
Odpowiedź #14

SweetBlasphemy

• Pozornie słodka
    • Awards
  • Porowatość: Średnia/Wysoka
  • Typ włosa: Niby proste
  • Stan: Suche
  • Podatność na obciążenie: Tylko u nasady
  • Skóra głowy: Przetłuszczająca się
  • Farbowanie: Henna
  • Grubość kucyka: 7cm
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2018, 19:49 »
Pływać nie potrafię. Chyba że pieskiem, to wtedy tak. I pływam do chwili w której się zorientuje że dno mi uciekło spod nóg. XD I uwielbiam zjeżdżalnie wodne na basenach. Zawsze zaliczę każdą możliwą.
Aha.. i raz wyrwałam w morze za tatą który zniknął chyba na ponad godzinę spokojnie. Znalazłam go zziajanego jak cholera prawie kilometr od brzegu(a przynajmniej tak to wyglądało z obu stron), wpadł w prąd ściągający w głąb morza i miał problem się wydostać. Gamoń wiem. Ale ja też durna, bo pływam jak ostatnia sierota na ziemi, a na wielkiej dmuchanej oponie rzuciłam się tacie na pomoc.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Moja historia
Instagram
Takie włosy będę mieć.....kiedyś

Ostatnie cięcie włosów: 31.05.2017

Aktualna długość:
50----------60----------70----------80

Czerwiec 06, 2018, 22:33
Odpowiedź #15

joanka

• Awards
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2018, 22:33 »
Pływać nie potrafię. Chyba że pieskiem, to wtedy tak. I pływam do chwili w której się zorientuje że dno mi uciekło spod nóg. XD I uwielbiam zjeżdżalnie wodne na basenach. Zawsze zaliczę każdą możliwą.
Aha.. i raz wyrwałam w morze za tatą który zniknął chyba na ponad godzinę spokojnie. Znalazłam go zziajanego jak cholera prawie kilometr od brzegu(a przynajmniej tak to wyglądało z obu stron), wpadł w prąd ściągający w głąb morza i miał problem się wydostać. Gamoń wiem. Ale ja też durna, bo pływam jak ostatnia sierota na ziemi, a na wielkiej dmuchanej oponie rzuciłam się tacie na pomoc.

To sie chwali!  ;-)  Ale ratowac kogos w wodzie trzeba umiec. Nie tak latwo kogos holowac... wymaga to na pewno duzo sily i sprawnosci. Zawsze trzeba pamietac przede wszystkim o swoim bezpieczenstwie.

Czerwiec 07, 2018, 00:24
Odpowiedź #16

SweetBlasphemy

• Pozornie słodka
    • Awards
  • Porowatość: Średnia/Wysoka
  • Typ włosa: Niby proste
  • Stan: Suche
  • Podatność na obciążenie: Tylko u nasady
  • Skóra głowy: Przetłuszczająca się
  • Farbowanie: Henna
  • Grubość kucyka: 7cm
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2018, 00:24 »

To sie chwali!  ;-)  Ale ratowac kogos w wodzie trzeba umiec. Nie tak latwo kogos holowac... wymaga to na pewno duzo sily i sprawnosci. Zawsze trzeba pamietac przede wszystkim o swoim bezpieczenstwie.

Nie umiałam. Działałam instynktownie, bo to w końcu mój tata a nie ktoś obcy. Wylazłam z koła i tata wziął pod jedną pachę, ja pod drugą. I jak te rozbitki się człapaliśmy. Ale potem tego dnia już to wody nie poszłam, nie miałam siły.

Moja historia
Instagram
Takie włosy będę mieć.....kiedyś

Ostatnie cięcie włosów: 31.05.2017

Aktualna długość:
50----------60----------70----------80

Czerwiec 07, 2018, 07:56
Odpowiedź #17

MissySeepy

• Matka Boska Falowana :D
  • S.W.A.T.
    • Awards
  • Typ włosa: fale 2a
  • Podatność na obciążenie: niewielka
  • Farbowanie: Color&Soin
  • Długość: do ramion
  • Grubość kucyka: 9 cm
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2018, 07:56 »
Uwielbiam pływać, ale wieki nie byłam na basenie, nie mam żadnego na tyle blisko :( ale tydzień temu plywałam w Bałtyku, woda była ciepła jak zupa! Cieszyłam się jak dziecko XD

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka