Ankieta

Co sądzisz o tym produkcie?      

Doskonały
0 (0%)
Bardzo dobry
0 (0%)
Dobry
1 (100%)
Wystarczający
0 (0%)
Nie spełnił moich oczekiwań
0 (0%)

Głosów w sumie: 1

Autor Wątek: FARMONA RADICAL Szampon wzmacniający do wł. osłabionych i wypadających  (Przeczytany 2118 razy)

Luty 15, 2017, 04:21
Przeczytany 2118 razy

Berdżi

• Roszpunka
    • Awards
  • Porowatość: wysoka
  • Typ włosa: proste, szkliste :/
  • Stan: przesuszone, zniszczone
  • Podatność na obciążenie: tak
  • Skóra głowy: walczę z łojotokiem
  • Farbowanie: nie
  • Długość: do ramion
FARMONA RADICAL
Szampon wzmacniający do włosów osłabionych i wypadających.
ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitamina B5, inulina z cykorii

330 ml opakowanie z gratisem

Od producenta:
Radical. Szampon wzmacniający. Wyjątkowo skuteczny i bardzo dobrze tolerowany przez skórę głowy szampon do częstego mycia włosów zniszczonych i wypadających. Specjalnie opracowana bogata receptura - naturalny ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitamina B5, Inulina z cykorii - wyraźnie wzmacnia włosy oraz hamuje ich wypadanie. Dzięki regularnemu stosowaniu szamponu Radical włosy stają się grubsze i mocniejsze, pełne witalności i blasku, dobrze się rozczesują i lepiej układają.

Skład:
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Equisetum Arvense (Horsetail) Herb Extract, Sodium Chloride, Certimonium Chloride, Panthenol, Silicone Quaternium-22, Polyglyceryl-3 Caprate, Dipropylene Glycol, Inulin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal.

klucz*: detergenty/substancje myjące/surfaktanty, emolienty, humektantywyciągi ziołowe, silikony i antystatyki, zagęstniki konsystencji, stabilizatory, regulatory pH, konserwanty, woda/substancje zapachowe/substancje będące nośnikami zapachu/inne substancje

*korzystałam ze stron kosmopedia, kosmeter.pl i objaśnień ze strony "zrób sobie krem"

Co Cię skłoniło do zakupu danego produktu?
Z tym szamponem Farmony znam się od 2008/2009 roku, kiedy jeszcze był w kwadratowej, niskiej butelce, nie chciał się pienić i był rzadki. Po raz pierwszy, w jakimś odległym 2008 kupiłam go skuszona ziołowością - wzmiankami o skrzypie, inulinie itd. No i tak już kupowałam go co jakiś czas "z przyzwyczajenia". W przeszłości regularnie stosowałam też serum witaminowo-ziołowe z tej serii Radical (w zielono-czerwonej tubie)  i mgiełkę wzmacniającą z tej serii, więc szampon miał być "kompletem" do tego wszystkiego. Mijały lata, pożegnałam się z tym serum, zaczęło się włosomaniactwo pożegnałam się na jakiś czas z radical-mgiełkami i z nim, rzuciłam się w wir testowania innych rzeczy. Przy zmianie jego opakowania, chciałam znów go przetestować z ciekawości. Akurat potrzebowałam oczyszczacza, nie mogłam dorwać mojej ukochanej Joanny Naturii pokrzywowej, Radicale stały w Rossmanie - i tak wybór padł na wersję "tę co kiedyś" - "klasyczną", z czerwoną nakrętką.

2. Jak długo był stosowany? / Ile opakowań zużyłaś/eś?
Duuużo butelek kiedy był w starym opakowaniu i miał lejącą się  konsystencję i nie chciał się pienić.
W epoce nowego opakowania – 1 pełna butelka opakowania promocyjnego 330 ml denkowana dłuuuuuuugo.

3. Twoja opinia (zalety i wady)
Zdzierak-oczyszczacz średniaczek; jeśli dorwie się go gdzieś w niskiej cenie, traktuje się go tylko jako "zdzierak o dyskretnym zapachu" można być z niego zadowolonym. Ma jakieśtam silikony w składzie, ale przyznam się, że po tym jak błyskawicznie domywa, jak się zachowują włosy po nim - nigdy bym tego nie powiedziała. Obietnice producenta o jakimś super-wzmacnianiu i hamowaniu wypadania - oj oj oj. na wyrost. Za mało tu "ziołowości", skład zdecydowanie mógłby być lepszy, bogatszy w witaminy, mógłby mieć więcej roślinnych wyciągów, i owe wyciągi wyżej na liście składników - liczę na to, że kiedyś będzie wzbogacony. Mimo wszystko lubię się z nim ze względu na to co wypisałam w zaletach.

Zalety:
+ trzeba mu przyznać, że ma bardzo delikatny i ładny zapach ziołowy, taki prawdziwie przyjemny łąkowo-ziołowo-lasowy, ledwie wyczuwalny, niemęczący, nie kręcący w nosie, dla mnie wręcz relaksujący; mój ulubieniec i wzór w zakresie „jak powinien pachnieć ziołowy szampon”
+ wydajny, w porównaniu z przeszłością - super wydajny, kiedyś można go było lać i lać i nic, zero piany – teraz wystarczy trochę i się pieni; współpracuje przy metodzie kubeczkowej
+ w porównaniu z przeszłością fajna, "zwarta" konsystencja, taka "żelowa"
+ dość szybko i sprawnie się wypłukuje z włosów
+ bardzo dobrze oczyszcza, w przypadku mycia "na dwa razy" i większej ilości aż do " bardzo mocnego" efektu oczyszczenia
+ zauważyłyśmy z siostrą, że przedłuża świeżość włosów, są po nim dłużej sypkie
+ nie wiem jak on to robi, ale robi dobrze mojej łojotokowej głowie i dlatego mimo wszystko się go trzymałam/kupię go kiedyśtam
+ opakowanie jest całkiem okej pod względem funkcjonalności, fajnie, że dodano taką nakładkę na otwór butelki, dzięki czemu nie wylewa się na dłoń za dużo i można ją bez problemu ściągnąć kiedy produktu jest mało

Wady:
- wysoka cena bezpromocyjna w Rossmanie (9,99)
- nie podoba mi się sodium chloride czyli sól jako zagęstnik tak wysoko w składzie
- w ogóle skład taki średni, za mało dobroci
- uwaga wrażliwe skalpy - mojej siostrze z wrażliwym skalpem lekko powodował przesusz skalpu (ale u mnie już z kolei wszystko super, wręcz mi robi dobrze na łojotokowy skalp)

+/- zapach bardzo szybko ulatnia się z włosów. także jak komuś nie podejdzie, to nie ma problemu bo grzecznie zniknie

Punktacja w skali 1-10
niech będzie 5.

Gdzie kupiłaś kosmetyk i ile kosztował?
Rossmann - 6,99 cena promocyjna

Czy kupisz go ponownie?
w dalekiej, bardzo dalekiej przyszłości, w cenie promocyjnej.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 23:52 wysłana przez Berdżi »