Ankieta

Co myślisz o tym produkcie?

Doskonały
0 (0%)
Bardzo dobry
2 (100%)
Dobry
0 (0%)
Wystarczający
0 (0%)
Nie spełnił moich oczekiwań
0 (0%)

Głosów w sumie: 2

Autor Wątek: NaturVital szampon do włosów rudych i kasztanowych RECENZJA  (Przeczytany 6108 razy)

Październik 12, 2014, 14:01
Przeczytany 6108 razy

Rudi

• Fotografuję, nurkuję, na motorze włosy wożę :)
  • Administrator
    • moje fotografie
    • Awards
NaturVital szampon do włosów rudych i kasztanowych RECENZJA
« dnia: Październik 12, 2014, 14:01 »

Opis producenta (tłumaczenie własne z hiszpańskiego): nowa formuła o potrójnym działaniu, doskonała dla włosów farbowanych, która odżywia i chroni kolor. Włosy stają się miękkie, przyjemne w dotyku, nabłyszczone, wszystko po to, by maksymalnie przedłużyć efekt koloryzacji!
Keratyna roślinna- kombinacja 18 aminokwasów pozyskanych z soi i zbóż, o kompozycji zbliżonej do keratyny będącej budulcem włosa.Wzmacnia strukturę włosa, zmiękczając go i nabłyszczając.
Słonecznik - wyciąg z jego nasion (pestek? semillas- nasiona, pipas- pestki, tłumaczę nasiona), bogaty w polifenole, chroni kolor włosów zarówno naturalnych, jak i farbowanych, przed szkodliwym wpływem promieni UV i wolnych rodników.
Aloe vera - żel z aloesu zawiera polisacharydy, enzymy i aminokwasy, które nawilżają i chronią włosy, czyniąc je miękkimi, gładkimi i elastycznymi.
Bez parabenów i silikonów.

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocomidopropyl betaine, helianthus annuus extract, wheat aminoacids, soy aminoacids, aloe barbadensis leaf juice, panthenol, sodium pca, polyquaternium-10, arginine HCL, serine, threonine, sodium chloride, glycol distearate (emulgator), cocamide DEA, PEG-55 propylene glycol oleate, benzophenone-4, propylene glycol, parfum, benzoic acid, disodium EDTA, dehydroacetic acid, phenoxyethanol, citric acid, Cl 17200, Cl 19140, Cl 42090

1. Dlaczego zakupiłam produkt i czego po nim oczekiwałam?
Kupiłam w celu przedłużenia trwałości koloru na moich włosach. Farbuję od kilkunastu lat, na docienie miedzi-rudości - takie kolory farb chemicznych jak wiadomo szybko się wypłukują. W momencie, kiedy zakupiłam produkt, byłam już po kilku hennowaniach - w tym momencie jedyna koloryzacja jaką stosuję to właśnie henna, która na moich włosach trzyma się doskonale, nie wypłukując się zupełnie, więc traktuję ten szampon raczej jako odzywiający kolor, niż zapobiegający wypłukiwaniu się barwnika.

2. Jak długo stosowałaś?
Używam go rzadko, ok. raz, dwa razy w miesiącu. Teraz wyjątkowo używałam go przez dwa tygodnie ( skończył mi się ulubiony tbs). Nie używam szamponów z sles na co dzień, bo powoduja mi łupież.

3. Moja opinia - wady i zalety
Mimo zawartości sles, nie podrażnia mocno skalpu - to pewnie za sprawą ekstraktów roślinnych wysoko w składzie. Przy dłuższym stosowaniu bez przerw (ok. 3 tygodnie)zaczynałam  odczuwać lekkie swędzenie jedynie, więc chyba nie należy do szamponów bardzo agresywnych, mimo zawartości sufatów. Wpływ szamponu na kolor? Przedłużenia koloru nie zauważyłam, bo jak pisałam wyżej, henna się z moich włosów nie wypłukuje, bez wzgledu, czy stosuję coś na ochronę koloru, czy nie, zawsze mam ten sam odcień. Natomiast zauważyłam przyciemnianie odrostów - naturalnie jestem blondynką, więc po ok. tygodniu, dwóch mam już jasny odrost, zdecydowanie odcinający się od rudej reszty - przy stosowaniu tego szamponu odrost jest, ale jakby mniej widoczny, ciemniejszy, na pewno nie blond ;) Szampon barwi dłonie - zwłaszcza w połączeniu z odżywką. Nie barwi trwale, normalnie zmyjemy z rąk kolor żelem pod prysznic podczas kąpieli, ale przyznam, że przetestowawszy w życiu mnóstwo kosmetyków do włosów farbowanych, tu pierwszy raz spotykam się z tak wyraźnym podkreślaniem koloru.
Włosy po szamponie (stosowałam razem z odżywką z tej samej serii) są widocznie mięsistsze, gładsze, nabłyszczone.
Szampon jest  wydajny.

4. Punktacja w skali 1-10
8- gdyby nie sulfaty, stosowałabym podczas każdego mycia włosów.

5. Gdzie nabyłaś produkt i ile kosztował?
Produkty NaturVital kupuję w Hiszpanii, w hipermarketach Alcampo, cena ok. 4,5 e/400 ml

6. Czy kupisz go ponownie?

Tak.

Lipiec 25, 2015, 17:57
Odpowiedź #1

Kas

• εωσφόρου φως
  • S.W.A.T.
    • Awards
  • Porowatość: niska
  • Typ włosa: proste
  • Stan: całkiem spoko ;)
  • Podatność na obciążenie: raczej nie
  • Skóra głowy: wrażliwa
  • Farbowanie: henna + indygo
  • Długość: tak O‿o
  • Grubość kucyka: ok. 10 cm
Odp: NaturVital szampon do włosów rudych i kasztanowych RECENZJA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2015, 17:57 »
1. Dlaczego zakupiłam produkt i czego po nim oczekiwałam?
Nie zakupiłam, dostałam odlewkę, ale oczekiwałam, że podbije rudość moich włosów.

2. Jak długo stosowałaś?
Od października do teraz, ok 1-2 razy w miesiącu.

3. Moja opinia - wady i zalety
Myć myje, kolor nie wiem, czy podbija, bo stosowałam razem z maską z tej samej serii, ale możliwe, że tak :)
Bardzo wydajny (wiem, rzadko stosowałam, ale to było 100 ml, a jeszcze na 1-2 użycia mam).
Wad nie widzę, co prawda szampon barwi ręce, ale można spłukać wodą i są czyste. Ach, włosy po combo szampon + maska są trochę tępe, ale nie na tyle, żeby to poważnie szkodziło. A, no i dostępność na minus.

4. Punktacja w skali 1-10
9

5. Gdzie nabyłaś produkt i ile kosztował?
Dostałam odlewkę od Rudi, kosztowało mnie to odlewkę oleju :wink:

6. Czy kupisz go ponownie?
Jak sprowadzą go do Polski, to pewnie tak, jak nie sprowadzą, to zapewne poproszę Rudi :)
דער עולם איז אַ גולם‫

Denkowanie, denkowanie!!!