Autor Wątek: Przedłużanie paznokci i budowanie krzywej C - krok po kroku  (Przeczytany 23797 razy)

Czerwiec 26, 2016, 16:01
Przeczytany 23797 razy

viviandarkbloom

• Czarliza Mystery
  • Nie ma życia, jest forum
    • Awards
Hej! W związku z pytaniami odnośnie Semilac Hardi otwieram wątek dotyczący przedłużania paznokci :D Postanowiłam, że opiszę krok po kroku jak to dobrze wykonać, bo niestety instrukcje w internecie są dość niepełne. Wybaczcie za jakość zdjęć ale mam nadzieję, że będzie widać wszystko co i jak :) Wiedzę czerpię ze szkolenia, obserwacji i praktyki  :juhuu:

kilka info
- Do przedłużania najlepiej użyć Semilac Hardi Clear - jest najbardziej wytrzymały. Milk, Rosa, White dobre są jako wzmocnienie płytki oraz (być może) do wybudowania krzywej C. No i także do podbicia koloru przy okazji, wiadomo :)
- jeżeli tylko wzmacniamy płytkę to po nałożeniu Hardi nie przemywamy a dajemy dalej kolor.
-Hardi możemy przedłużyć paznokieć o ok 5mm. Wbrew pozorom, paznokieć może być krótki do przedłużania, łatwiej jest wtedy manewrować z formą
- Ważna jest forma/szalbon, moja jest słaba. Semilacowa super ale cena odstrasza (ok 60zł ) Najlepsza jest szersza i z dobrym klejem. Dobre opinie ma różowa tego typu
- Semilac Hardi utwardzam w mojej lampie Abody ( <33 ) przez 30s. W zwykłej led/mostku polecam ok minuty, w tunelówce z 3-4minuty.
- Po włożeniu do lampy może boleć! Wzmaga się to kiedy płytka jest osłabiona bądź przy grubej warstwie harda (zalecane, tu nie żałujemy produktu) a nawet przy wyższych temperaturach na dworze :P Należy wyciągnąć dłoń, pomachać i włożyć za chwilę znowu. Nie ma co trzymać jej na siłę pod lampą :) Ja zmniejszam wtedy też siłę mojej lampy, z 48W na 24W :)
- Najlepiej robić po jednym paznokciu gdyż Hardi może nam spływać i nie dość, że zniszczy nam się robota to jeszcze dołożymy sobie jej więcej przy piłowaniu.
-Hardi schodzi z acetonem. Ja często nie zrywam na siłę tylko zdejmuję tyle ile zejdzie a resztę opiłowuję

1. Zakładanie szablonu.

Odpowiednio dopasowany szablon to połowa sukcesu :D Kółeczko ze środka naklejamy po spód by forma była sztywniejsza. [1] Można w dłoniach trochę "rozruszać" nasz kartonik, by był bardziej elastyczny. Dokładamy do paznokcia i patrzymy czy wszędzie przylega, jeśli nie [2] - wycinamy mały trójkącik [czerwone]bądź nacinamy w 2 miejscach po bokach [czarne kreski] (Tam, gdzie styka się z krawędzią paznokcia). Po dopasowaniu sklejamy na dole i uważamy, by szablon albo był prosto albo unosił się lekko do góry [3] Nigdy w dół.
2. Odtłuszczanie, primer oraz baza. (KONIECZNIE baza pod hard)
3. Nakładanie Hardi

a) nakładam pierwszą warstwę na paznokieć oraz wyjeżdżam na formę i utwardzam w lampie. [4]
b) nakładam drugą warstwę, nie utwardzam. Zabieram na pędzelek więcej harda i wtedy tworzy mi się taka "kuleczka". Prowadzę ją na szablonie zaczynając od środka i zjeżdżam na boki ciągnąc tę kuleczkę za sobą. [5] Kończę z kulką na środku.
Przechodzę na środek paznokcia, w miejsce punktu stresu. I podobnie, rozprowadzam w centralnej części kuleczkę jeżdżąc nią po płytce (ale nie schodzę bardzo na boki) Kończę kuleczką na środku, w miejscu najwyższego punktu krzywej C [6]. Obserwuję, jak układa się produkt, manewruję palcem, można odwrócić paznokieć, pozwalajac, by grawitacja trochę zadziałała XD
c) Wkładam do lampy na połowę czasu. Wyciągam i zaciskam paznokieć razem z formą, dociskam wszystko co potrzeba, by utworzył się ładny tunel w przekroju a nie rozlazło na boki i rozpłaszczyło. Wkładam do lampy i kończę utwardzać.
d) mój paznokieć był dość nadwyrężony dlatego powtórzyłam jeszcze raz krok z nakładaniem Hardi. Nie trzeba nakładać 3 warstwy, 2 powinny wystarczyć :)
4. Opiłowanie

Przemywamy cleanerem, nadajemy kształt (można sobie narysować ołówkiem kreskę wzdłuż paznokcia by było równo), opiłowujemy płytkę pilniczkiem pozbawiając ją zgrubień i wypukłości. Jak mamy mniej więcej ładnie - patrzymy na krzywą C z profilu, od przodu czy gdzieś nie jest grubiej, można zmacać paluchem.. to wygładzamy bloczkiem. Wtedy też łatwo można zauważyć czy gdzieś coś nie wystaje bo widać niedotknięte miejsca bloczkiem na paznokciu [7]:P
5. Koniec
Ta da! Mamy przedłużony paznokieć [8,9,10] :) Wystarczy oczyścić z pyłków, odtłuścić i możemy malować. Nie potrzeba wtedy już bazy :)
(Ja tutaj dałam 1 warstwę Biscuita potem top i zmatowiłam go bloczkiem, przemyłam cleanerem i nałożyłam matowy top z GR bo malowanie planuję w tygodniu XD )

BUDOWANIE KRZYWEJ C
Jeżeli nie przedłużamy a chcemy tylko zbudować krzywą, postępujemy jak przy przedłużaniu :) Jedna warstwa, utwardzamy. Druga, jedziemy kuleczką po płytce, utwardzamy, opiłowujemy.

Mam nadzieję, że wszystko napisałam ale proszę o pytania jak coś :D

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2016, 16:10 wysłana przez viviandarkbloom »

Czerwiec 26, 2016, 16:17
Odpowiedź #1

Anja_K

• Awards
Odp: Przedłużanie paznokci i budowanie krzywej C - krok po kroku
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:17 »
Chyba się wezmę za materiały ze szkolenia indygo i dodam coś od siebie. Z tym, że ja miałam szkolenie z żelu i ksztaltu migdał, przy którym właśnie podkładajac szablon powinno się go skierowac lekko w dół.
Postaram sie odnaleźć kartę ze zdjeciami i dodać np schemat piłowania przedłuzonych paznokci przy nadawaniu ksztaltu i krzywej c.

Czerwiec 26, 2016, 16:25
Odpowiedź #2

viviandarkbloom

• Czarliza Mystery
    • Awards
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:25 »
O super!jak najbardziej :)

Czerwiec 26, 2016, 16:27
Odpowiedź #3

POKAHONTAZ

• ŁOBUZIARA
  • S.W.A.T.
  • Zakupoholik na odwyku - dobrowolny ban na kosmetyki! Można się zgłosić poprzez profil -> awards -> Show Available Awards ->  request award lub pisząc do użytkownika Naatz lub Poka.
    • Awards
  • Porowatość: Średnia/niska
  • Typ włosa: Proste 1B
  • Stan: Zdrowe
  • Podatność na obciążenie: TAK
  • Skóra głowy: Przetłuszczająca
  • Farbowanie: Nigdy
  • Długość: Talia
  • Grubość kucyka: 9
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:27 »
Jestem za ! Czekam niecierpliwie. Vivi piekny ksztalt, takie bym chciala :D

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Kto tu jest największym łobuzem forumowym?!:pala:
tyle się u mnie dzieje - MWH

Czerwiec 26, 2016, 16:29
Odpowiedź #4

Kazisław

• Kazia jestem
  • S.W.A.T.
    • Awards
  • Porowatość: średnia/wysoka
  • Typ włosa: falowane
  • Stan: suche
  • Podatność na obciążenie: nie
  • Skóra głowy: przetłuszczająca
  • Farbowanie: nie (Cassia)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:29 »
Super <33
Tylko troche odstrasza to malowanie hardem co 2 tygodnie. Tyyyle czasu </3

Czerwiec 26, 2016, 16:34
Odpowiedź #5

Kajka

• Królewna Śmieszka
    • Awards
  • Porowatość: średnia/niska
  • Stan: zdrowe
  • Podatność na obciążenie: przy krótkich włosach - czasem
  • Skóra głowy: przetłuszczająca się, sucha
  • Farbowanie: tak, ze względu na siwe włosy
  • Długość: do połowy szyi
  • Grubość kucyka: 8,5 :<
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:34 »
Ja np nie robie od poczatku za kazdym razem, tylko piluje wierzchnia warstwe harda i rownam te czesc blizej skorek, a wtedy ponawiam robienie krzywej C. U mnie sie sprawdza

Czerwiec 26, 2016, 16:37
Odpowiedź #6

viviandarkbloom

• Czarliza Mystery
    • Awards
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:37 »
Ja np nie robie od poczatku za kazdym razem, tylko piluje wierzchnia warstwe harda i rownam te czesc blizej skorek, a wtedy ponawiam robienie krzywej C. U mnie sie sprawdza
Dokładnie, trzymam krócej klips z acetonem i nie ściągam przedłużenia a resztki lakieru opiłowuję. :) Potem nakładam warstwę harda, lekko poprawiam krzywą i maluję dalej :D

Czerwiec 26, 2016, 16:43
Odpowiedź #7

Kazisław

• Kazia jestem
  • S.W.A.T.
    • Awards
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:43 »
Chyba mnie przekonałyście  :juhuu:

Czerwiec 26, 2016, 16:43
Odpowiedź #8

POKAHONTAZ

• ŁOBUZIARA
  • S.W.A.T.
  • Zakupoholik na odwyku - dobrowolny ban na kosmetyki! Można się zgłosić poprzez profil -> awards -> Show Available Awards ->  request award lub pisząc do użytkownika Naatz lub Poka.
    • Awards
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:43 »
Hmmm... dzis mam sciagac i z checia bym nie sciagala wszystkiego, ale zapowietrzylo mi sie od gory.

Czerwiec 26, 2016, 16:55
Odpowiedź #9

Anja_K

• Awards
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:55 »
Jak od góry to bym ściągnęła. Bo od dołu to piluje to zapowietrzone i poprawiam jak dziewczyny.

Czerwiec 26, 2016, 17:05
Odpowiedź #10

POKAHONTAZ

• ŁOBUZIARA
  • S.W.A.T.
    • Awards
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2016, 17:05 »
No jakbym miala frezarke to inna sprawa. Ale tak to sciagne

Czerwiec 27, 2016, 17:02
Odpowiedź #11

Kazisław

• Kazia jestem
  • S.W.A.T.
    • Awards
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2016, 17:02 »
Zjeździłam dzisiaj pół Łodzi, serio pół. 3 godziny mi to zajęło i nie kupiłam harda :< chyba zamówię w Internetach bo o kant dupy takie jeżdżenie potłuc